+5
Naprawione

Podłączanie certyfikatu ssl do strony trwa zbyt długo

Anonim 3 lat temu w Panel webmastera Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 3 lat temu 1

Witam!

Dziś w ciągu dnia skończyłem stronę w webwave i podłączyłem do niej swoją domenę zarejestrowaną u innego dostawcy. W panelu webwave wpisałem nowy adres strony, a w dns ustawiłem rekord A na serwer webwave... no i dopiero po tym fakcie mogłem wystawić prośbę o certyfikat ssl dla tej strony pod nową domeną w webwave. No i tak czekam i czekam już kilka godzin mija, a certyfikatu jak nie było tak nie ma. Może to być problem, bo przez ten cały czas strona wyświetla się klientom bez ssl, co jest słabe wizerunkowo, a druga rzecz, która mnie dotyczy, to kampania GoogleAds, którą zapauzowałem na czas migracji i nie mogę odpauzować dopuki strona nie będzie z ssl, bo podobno można się narazić googlowi jak się reklamuje stronę bez ssl.

Wydaje mi się, że proces wydawania certyfikatu ssl powinien zostać zoptymalizowany, najlepiej tak, aby przed zmianą rekordu A w zewnętrznym DNS można było wszystko przygotować w webwave - nową nazwę z certyfikatem i potem cały czas przełączenia strony ze starego serwera do webwave to kwestia synchronizacji DNS. Rozumiem, że może to nie być proste, ale jeśli ktoś i tak edytuje swój DNS, to ma też możliwość umieszczenia w nim jakiegoś wpisu weryfikacyjnego na potrzeby wcześniejszego wydania certyfikatu. Ewentualnie proces samego wydawania certyfikatu powinien trwać chwilę.

Chciałem zwrócić na to uwagę, bo jest to rzecz, która w innych hostingach nie ma miejsca. W hostinger.pl na przykład certyfikat letsencrypt otrzymuje się w 5sek., więc da się, a tutaj cały ten proces nie pozwala na płynne przejście ze starego serwera do webwave.


Pozdrawiam!


JD

Naprawione

Problem już znacznie poprawiliśmy i znacząco skróciliśmy czas wystawiania certyfikatów SSL