+40
Ukończony

Wzory szablonów

Anonim 3 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 3 lat temu 2

Tak jak z wzorami artykułów powinna być możliwość utworzenia WIELU SZABLONÓW STRONY a nie tylko jeden wzór.


Tak jak jest mozliwosci tworzenia wielu szablonów artykułów tak poiwnna być mozliwosc tworzenia wielu szablonów strony. :)


Zasada działnia taka sama jak w artykułach - gdy tworze jakikolwiek artykół wybrać mogę jaki szablon / wzór mogę do niego przypasować.

Obecnie szablon strony, stosuje wyłącznie na potrzeby MENU GÓRNEGO. A jak tworze nową podstronę to kopiuje konstrukcje z poprzedniej podstrony. Obecnie gdy stworze szablon strony to kazda nowa strona tworzona jest wg. tego szablonu a ja chciałbym aby strona główna była inna niż pozostałe strony, oraz móc projektować zróznicowane podstrony nie zgodne z szablonem. Innymi słowy chciałbym mieć pzykładowo 3 podstrony wg. szablonu A, 2 podstrony wg. szablonu B i 4 podstrony wg. szablonu C. Potem gdy poprawiam konkrenty szablon / wzór strony to zmiany automatycznie zachodzą na wszystkich podstronach gdzie zastosowany jest ten szablon / wzór.

Dzięki mozliwości utworzenie wielu szablonów strony nie muszę kopiować  konstrukcji za kazdym razem gdy tworze nowa strone i oszczędzam czas. Zmiana desingu na konkretym szablonie strony zmienia desing od razu na wszystkich podstronach tworzonych na tym wzorze / szablonie, dokładnie tak jest jest w przypadku wzorów artykułów.

Ukończony

Witam,

własnie w celu rozwiązania tego problemu istnieje w WebWave możliość pokazania / ukrycia wybranych elementów szablonu tylko na wybranych stronach. W ten właśnie spoób można sobie stworzyć "wiele szbalonów podstron". Różnica jest tylko taka, że niektóre elementy mogą być dzięki temu współdzielone na różnych szbalonach, a inne nie.

Podpinam się. Powinna być mozliwośc utworzenia wielu szablonów stron. Ja na przykład mam z tym kłopot. bardzo często stosuje coś takiego że jedna, lub dwie podstrony lubie gdy wyglądaja nieco inaczej od pozostałych.


Poza tym jest jeden wielki minus utworzenia tylko jednego szablonu. Zostaje on zastosowany własnie do wszystkich podstron a przecież wiemy ze stona głowna często się rózni wyglądem od pozostałych i wtedy trzeba kombinować w szablonie, ukrywac elementy aby móc ten jeden szablon zastosować do strony głównej i pozostałych podstron. O ile dla mnie projektanta do ogarnięcia ale gdy przekazuje strone dla klienta to juz rodzi wiele problemów.