+383
Ukończony

Możliwość ustawiania innego tła dla każdej podstrony.

Anonim 8 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 1 rok temu 10 2 powielone

Obecnie tło ustawione dla jakiejś strony powoduje, że jest ono takie samo dla całej witryny.

Duplikaty 2
Ukończony

Miło mi poinformować, że to zadanie zostało już ukończone i funkcja jest dostępna w kreatorze.

Dalej czekamy :)

Hej, to zadanie nigdy nie było dla nas priorytetem, bo tło dla podstron można ustawiać wykorzystując do tego zwykły element, ustawiając go pod innymi elementami. Dlatego to zadanie czeka tak długo.

Powinna być nawet możliwość ustawienia innego obrazka jako tła, dla każdej strony z osobna, a nie tylko zmiana gradientu, czy wzorka.

+1

Też jestem za tym pomysłem

Kształt z atrybutem 100% wysokości jest jakimś rozwiązaniem ale nie zawsze działa tak jak się chcę. Czasami przy bardziej złożonych projektach gdzie elementy są ze sobą powiązane, przeglądarka nie jest w stanie wyłapać że dany element jest tłem. Nie nadaje mu wymaganego priorytetu traktując go jak zwykły obiekt. W rezultacie nie wie gdzie jest koniec strony i potrafi symulowane tło zakończyć przed stopką (uznając ją jako obiekt kończący stronę). Jeśli stopka jest transparentna to wygląda to źle. Nie wspominam o sytuacji, że wśród elementów powiązanych mamy grafiki z transparentnym tłem (.png) lub wektory (.svg) - wtedy zupełnie wariuje.

Rozwiązaniem z którego z korzystam i działa prawidłowo (jednocześnie niczego nie symulując) to dodanie elementu: "Dowolny HTML, CSS, JS" i wrzucenie kodu zmiany tła: https://codepen.io/pen/ExYqbyy

Dla każdej podstrony możemy w ten sposób zmienić tło od najprostszego do bardziej złożonego (wystarczy dodać/usunąć odpowiednie części kodu).

Niestety nie mamy daty wdrożenia tej funkcji. Po prostu nie możemy zrobić wszystkiego na raz a staż propozycji na tej liście nie jest kluczowy. Dodatkowo można zawsze ustawić sobie kształt na 100% szerokości i wysokości ekranu, który można zaczepić i obejść ten problem. Tymczasem czekamy na więcej głosów i postaramy się wdrożyć tę funkcję. Nasze plany można śledzić tutaj: https://webwavecms.com/planowane-funkcje

Hej Webwave! Czy wiadomo kiedy wdrożycie tę funkcjonalność? Od daty opublikowania tego pomysłu mięły już trzy lata ;) Czekam i doczekać się nie mogę ;)

+1
W trakcie analizy

Jest to ciekawa funkcjonalność, godna rozważenia.

+5
Planowane

Można sobie takie rozwiązanie zasymulować tworząc element i ustawiając go na liście warstw na samym dole. Następnie element trzeba ustawić na 100% szerokości i dać mu odpowiednio dużą wysokość. Taki element będzie nam symulował tło podstrony.
Zdaję sobie jednak z tego sprawę, że nie jest to rozwiązanie optymalne. Będziemy więc pracować nad jego poprawą.