+48
Planowane

Skalowanie zdjęć z zachowaniem ich proporcji

Anonim 4 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 1 rok temu 5

W Webwave  nie ma możliwości uzyskanie takiej funkcji:

https://oladaniel.com/fonts

Czyli skalowania przycisków z pracami proporcjonalnie do okna przeglądarki tak aby zachowały względem siebie proporcje, nie kadrowały się a odstępy między nimi były ciągle takie same. Jest tylko możliwość ustawienia wartości vh i vw do każdego przycisku z osobna co powoduje, że odstępy między obrazkami zwiększają się (rozjeżdżają się) tak samo z obrazkami ustawionymi jeden pod drugim po ustawieniu wartości vh i vw obrazki przy skalowaniu okna przeglądarki zaczynają na siebie wjeżdżać nie zachowując tych samych odstępów. Powinna powstać funkcja grupowania wszystkich przycisków i obrazów z możliwością nadania całej grupie wartości vh i vw to rozwiązałoby problem, wtedy każdemu z osobna przyciskowi można byłoby nadać wartości w px, dzięki czemu zachowywałyby względem siebie proporcje, tak samo odstępy między nimi by się nie zmieniały, ale po zgrupowaniu wszystkich razem i nadaniu całej grupie wartości vw i vh
byłaby możliwość skalowania proporcjonalnego obrazków względem okna przeglądarki, wtedy po bokach byłyby zachowane te same marginesy i odstępy między obrazkami w momencie skalowania okna z dużego monitora 27' do mniejszego monitora laptopa. To podstawowa funkcja, która powinna znaleźć się w kreatorze. Brak możliwości uzyskania takiego efektu zostawia Webwave daleko w tyle.

8609 - RWD

Spędziłem wiele godzin, żeby uzyskać ten dla mnie oczywisty efekt. Ku mojemu zdumieniu - nie da się.
Może jakiś kontener skalowany proporcjonalnie względem szerokości strony, gdzie wszystko wrzucone do  środka skaluje się razem z nim.

+1
W trakcie analizy
+1

głosuję przyda się ale daję3 głosy