+28
Ukończony

Przycisk do ukrywania grup

Anonim 8 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 6 lat temu 8

Witam wpadłem na myślę ciekawy pomysł a mianowicie przycisk który ukrywał by grupę warstw a pokazywał ją w momencie najechania na niego bądź kliknięcia. Dzięki czemuś takiemu mogli byśmy tworzyć np bardziej rozbudowane menu takie jak na allegro.

Image 3

Załóżmy że zielony prostokąt na obrazku to nasz przycisk a czerwony to nasza grupa warstw która będzie pokazywana w momencie najechania na przycisk bądź kliknięcia. Tak mniej więcej bym to widział.

Ukończony

Hej! Zrobiliśmy właśnie funkcję Interakcje. Dzięki niej zrobicie przycisk, który ukrywa inne elementy :) Tutaj więcej szczegółów: https://webwavecms.com/12-kwietnia-2018

Witam może i można taki efekt uzyskać przy pomocy JavaScript i osobą znającym ten język nie jest to potrzebne ale z drugiej strony są osoby które korzystają z kreatora ze względu na to że nie znają tych języków. A przecież w Webwave chodzi chyba też o to żeby kodowanie ograniczyć do minimum. Pozdrawiam

Oczywiście, że właśnie o to chodzi w kreatorze. Funkcjonalność jest otwarta i można na nią głosować..

W kreatorze morze wyglądać to tak jak na stronie czyli przycisk po najechaniu pokarze grupę a w momencie gdy będziemy chcieli edytować zawartość grupy wyświetli się tylko ta zawartość z reszta strony zostanie przycieniona tak jak przy podglądzie zdjęcia z galerii.

W trakcie analizy

Pomysł ciekawy, ale jak wyglądałaby taka strona w kreatorze? Poszczególne grupy będą widoczne, będą na siebie nachodzić co bardzo utrudni pracę w kreatorze. Obecnie można też taki efekt uzyskać korzystając z niewielkiej ilości własnego kodu JavaScript. Zostawiamy propozycję do głosowania.

+1

Tutaj może jeszcze jedno zastosowanie:

Tak jak poprzednio czerwone to grupa warstw zielone to przycisk a niebieskie to inne przyciski również pokazujące daną warstwę.

Zapomniałem dodać że przydała by się jeszcze opcja chowania pokazanej grupy w momencie kliknięcia poza jej obszar.

Wcześniej podrzuciłem pomysł z dodatkowymi elementami w artykułach więc dodatkowe elementy + to i można zrobić elegancką stronę z pięknie przedstawioną ofertą dla firmy z bogatą ofertą.