+70
W trakcie analizy

Zmiana wyglądu przycisku po kliknięciu

Anonim 4 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 9 miesięcy temu 7

Obecnie jeżeli chodzi o przyciski to zmienia się on tylko po najechaniu myszką. Proponuje dodać funkcjonalność polegającą na tym, że przycisk zmienia się na stałe po kliknięciu. Ponowne kliknięcie spowoduje powrót do postaci wyjściowej. Można też dodać możliwość łączenia kliku przycisków w grupy. Klikamy w 1 przycisk. Ten zmienia swoją postać na "po kliknięciu". klikamy w 2 przycisk i teraz: Przycisk 2 zmienia postać na "po kliknięciu", a automatycznie przycisk 1 zmienia postać na "przed kliknięciem". 

własnie miałem dodać taki wpis na vote ale widzę że ktoś dodał już.  Jest to bardzo dobry pomysł poszerzający funkcjonalność przycisku.

Przycisk ma 2 stany, normalny, po najechaniu myszką i przydałby się moze 3 stan, po kliknięciu. Czyli animacja pojawia się dopiero po kliknięciu w przycisk a nie jak teraz wyłacznie po najechaniu.


Prosty przykład.

na tej stronie na przykład https://kosciuszki1.com/oferta jest dział najczęściej zadawane pytania. Wytłuszczone nagłówki tekstowe w formie pytania to są przyciski. Gdy się naiedzie na przycisk to zmienia się grafika przycisku oraz te strzałki z prawej strony także zmieniają się. Natomiast po kliknięciu w przycisk pojawia się poniżej odowiedź.


I teraz tak, o ile zmiana grafiki przycisku po najechaniu tutaj się fajnie sprawdza i jest fajna to niekoniecznie fajne w tym akurat przypadku jest to że także strzałki się zmieniają po najechaniu. Strzałki powinny się zmienić dopiero po kliknięciu w przycisk, oczywiście to moze być inna też grafika ja opisuje to akurat na tym przykładzie.

Tu fajnie to działa 

https://www.infakt.pl/cennik/#mala-firma

Strzałki boczne, prawe zmienają się dopiero po kliknięciu na pytania, wysuwa się też poniżej odpowiedź. W webwava strzałki zmieniają się wyłącznie po najechaniu, oczywiści to też jest fajna, przydatna funkcja ale przydałby się po prostu też taka gdzie zmienai się wygląd przycisku dopiero po jego kliknięciu.

+1

A czy to, co opisujesz to nie jest przypadkiem załatwione przez interakcje po kliknięciu?

tu interakcje nie maja znaczenia, tu chodzi o to aby przycisk uzyskał nowy STAN PO KLIKNIĘCIU. Czyli wyglad przycisku w raz z tekstem i np. ikona zmiania sie dopiero po jego kliknieciu....a ponowne klikniecie sprawia ze wracamy znow po pierwszego domyslnego wygladu. to sa podstaw generalnie na stronach www.


Przydałoby sie tez znacznie wiecej animacji tekstu, fajniejsze animacje. Obecnie sa zaledwie cztery z czego animacja otwarcie, obrot to nikt juz tego nie stosuje. Przydałoby sie z 20 nowych fajnych, atakcyjnych, nowoczesnych przejsc przycisku bo nam już całkowicie uciekną...i zostaniemy w tyle.

+1

i jeszcze fajnie by było gdyby mozna było zastosować jednoczensie 2 stany... stan po najechaniu oraz stan po klikniciu.... dałoby to taki prosty standardowy efekt jaki jest stosoway przy prezentacji FAQ, naczesciej zadawane pytania.... czyli najeżdżamy myszka na przycisk w ktorym jest zadane pytanie.... najechanie sprawia ze przycisk na przykład sie podświetla  a dopiero kliknięcie w niego sprawia, że zmienia się jego wygląd na jeszcze inny, np. pojawia sie strzałka do góry z odpowiedzią jak ponizej na stronie https://www.infakt.pl/cennik/#mala-firma

Obecnie nie da sie w webwave zastosowac animacji dla przycisku PO KLIKNIĘCIU. A szkoda...

Planowane

Bardzo dobry pomysł. Głosujmy!