+8
Naprawione

Kompresja zdjęć - utrata jakości

Anonim 9 lat temu zaktualizowano 5 lat temu 6

Logo dodane do strony w webwave po publikacji traci na jakości. Na zwyczajnym monitorze różnica jest zauważalna po powiększeniu jednak na retinie logo jest "rozmyte".

+2

Wprowadziliśmy możliwość zamieszczania obrazów wektorowych - .svg - najlepiej użyć takiego obrazka i logo zawsze powinno wyglądać świetnie. Można też użyć opcji "Nie kompresuj zdjęcia" ale to negatywnie wpłynie na SEO strony.

Dziękuję za pomoc, już wszystko działa jak powinno :)

niestety rada nie podziałała, stworzyłam obrazy z rozmiarze docelowym i wciąż bardzo się pikselują i rozmazują, to jest straszne... krawędzie tych obrazów nie są gładkie i nie widać dokładnych zarysów postaci oraz przedmiotów. czy zostało to rozwiązane w inny sposób?

-1
Naprawione

Obrazy mogą tracić na jakości w sytuacji, gdy są skalowane w znacznym stopniu już w samym kreatorze. Czyli np jeśli dodajesz obraz, który ma 2000 px szerokości, a w kreatorze zmniejszasz go do 500px - w takiej sytuacji obraz faktycznie potrafi się rozmyć. Proponuję jednak, abyś zmienił rozdzielczość obrazu do zbliżonej do ostatecznej w zewnętrznym programie graficznym i wtedy wgrał element do kreatora. Po publikacji obraz będzie ostry jak brzytwa :)

jak najbardziej.

+1
W trakcie analizy

Czy możliwość odznaczenia przy obrazie kompresji byłaby ok?