+41
W trakcie analizy

Możliwość pozycjonowania elementów względem dołu ekranu

Anonim 5 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 1 rok temu 10 1 powielony
Duplikaty 1
W trakcie analizy

przykład zastosowania przycisku który jest przypiety na stałe do dolnej części ekranu  https://www.zanziresort.com/  

Obecnie w kreatorze jest tylko dynamiczna pozycja do lewej i do prawej krawędzi ekranu, przydała by sie jeszcze do góry i do dołu ekranu.

Dzięki za ten przykład. Będziemy nad tym pracować

W trakcie analizy

Mimo szczerych chęci musiałem porzucić pomysł, bowiem nie da sie obecnie zastosować tego przycisku zadzwoń korzystając wyłacznie z mizliwosci kreatora. Gdyby była funkcja dynamiczna "dół" to myślę że wtedy dopiero dałoby się to zrobić. Szkoda, bo z pozoru prosta rzecz a musiałem użyć zewnętrzego rozwiązania.... niewiele brakuje aby można było to zastosować bez zewnętrznych wtyczek. 

Jest jeszcze jedna wazna rzecz, której nie dodalem. Gdy robię taki przycisk zadzwoń oraz to okienko które pojawia się po kliknięciu w słuchawkę będzie pojawiać sie na róznej wysokości na telefonie, w zależnosci jaka rozdzielczość ma ten telefon. I tutaj jest problematyczne z ustawieniem tego odpowiednio, trzeba w sposób uniwersalny ale nidy nie bedzie to wystarczająco dobre. Załączam screena jak wyświetla mi sie ten przycisk zadzwon oraz okienko z telefonem na moim huawei p30 pro. Wysweitla sie za wysoko krawędzi dolnej, ale już u kogoś kto bedzie miał mniejszy telefon i ty samym ekran to juz bedzie w dobrym miejscu. Kolajna rzecz, nie mozna ustawić dla całej grupy pozcji względem "vw", moge to zastosoć tylko dla 1 elementu.  Kolejna dziwna rzecz, gdy przesuwa się stronę na telefonie do dołu to ten przycisk ze słuchawką wyświetla sie na stałej pozycji zaczepiony, ale gdy zaczynam przesuwać stornę na telefonie w góre to nagle ten przycisk opada do krawędzi dolnej ekranu. Dalczego tak jest?

glosujcie, głosujecie

Planowane

W tej chwili jest opcja pozycjonowania od góry oraz boków strony.

Rozumiem, że warto byłoby zrobić też pozycjonowanie od dołu strony (zmieniam tytuł tego postu). Uruchamiam  zbieranie głosów na tą funkcjonalność.