+31
W trakcie analizy

Zwiększenie możliwości stylowania menu języków strony

tornado17 5 lat temu w Kreator zaktualizowano 7 miesięcy temu 8

Zrobiłem stronę zgodnie z Waszą instrukcją w jęz. polskim, angielskim, rosyjskim, dodając ikony zgodnie z instrukcją (flaga Polski, Anglii, Rosji). Jakiś czas temu przeczytałem Wasz artykuł lekko krytykujący dodawanie flag "językowych" i sugerujący dodawanie ikon (w moim przypadku PL, EN, RO). Tu jest trochę brak konsekwencji w Waszym działaniu, ponieważ co innego udostępniacie w kreatorze strony (flagi) a co innego sugerujecie robić. Co więcej, Google pokazuje mi, że elementy klikalne flag są zbyt blisko siebie a zostały one tak przez Was stworzone, że nie mogę ich rozsunąć. Czy możecie to poprawić tak, by ikony można od siebie rozsunąć i ewentualnie zmienić na PL, EN, RO?? Dziękuję, Jarek

Myśle, że skoro w kreatorze jest narzędzie Menu Językow oraz Menu Strony, to powinna być możliwość customizacji opcji, zamiast tworzenia własnego rozwiązania.
1. W menu języków zdecydowanie brakuje zastąpienia flag tekstem (o którym piszecie w poradniku), PL, ENG a może English? Jako projektanci powinniśmy mieć możliwość łatwej edycji.
2. Menu języków powinno być częścią menu, czyli w wersji mobilnej wyświetlana pod hamburgerem.

3. Mobilne menu (skoro już przy tym jesteśmy) powinno mieć opcję wyświetlania na cały ekran, a nie poniżej przycisku. 

W trakcie analizy

Czy da się zrobić tak, żeby menu języków było rozwijane? Z tego, co widzę da się tylko wstawić flagi lub przyciski obok siebie. Jest to ok jeśli są 3 wersje językowe ale przy np. 6 już się robi siano.

Można stworzyć własne menu języków. Np. dodać sobie na stronie przycisk, który wywołuje interakcje pokazującą jakąś grupę, w której są inne przyciski przekierowujące do innej wersji językowej.

Nie mamy takiej opcji. Warto dodać to jako oddzielny pomysł

Czy da się zrobić tak, aby naciśnięcie jednego guzika językowego (niezależnie od tego w jakiej zakładce jesteśmy) tłumaczyło stronę globalnie, całościowo? Bo w tym momencie naciśnięcie guzika odnosi tylko do określonej jednej podstrony. To powoduje, że na każdej podstronie trzeba ustawiać oddzielny przycisk z oddzielnym linkiem prowadzącym do konkretnej przetłumaczonej podstrony. Uciążliwie to i nieintuicyjne.

Planowane

Masz dużo racji w tym co piszesz. Mamy w planach odświeżenie tej funkcji, ale czeka na swoją kolej.

Jeśli potrzebujesz zrobić swoje własne przyciski z napisem PL, EN itd to możesz zrobić to już teraz. 

Najlepiej użyć do tego elementu "przycisk" napisać tam EN i odsunąć przyciski od siebie. (czyli tak jak my mamy to na naszej stronie w stopce)