+386
Ukończony

Przycisk pojawiający się po przewinięciu strony o określoną ilość px

mailjack 5 lat temu zaktualizowano 1 rok temu 16 1 powielony

Będąc na dole strony przydałby się przycisk przewijania do góry.

Realizacja przycisku "przejdź do elementu" np. elementu na górze strony jest złym rozwiązaniem ponieważ trzeba też zdefiniować podstronę, na której ten element się znajduje. Taki przycisk ma po prostu przewinąć aktualną stronę na górę, np do menu, bez przechodzenia na inną stronę.

Odpowiedź

+2
Odpowiedź
Rozpoczęte

Rozpoczęliśmy już prace nad wprowadzeniem tej możliwości

Duplikaty 1
+1

Kiedy będzie przycisk "Back to the top", który będzie mozna umiescić w szablonie?

Ukończony

Miło mi poinformować, że jest już możliwość pokazywania i ukrywania elementów na stronie w zależności od tego, jak strona została przescrollowana

+1

Znikające menu górne po przewinięciu kilku pixeli i wracające natychmiast przy scrolowaniu w górę ( przy próbie powrotu do początku podstrony - menu górne natychmiast się pojawia np. https://balex.eu/  MEGA wygodne rozwiązanie stosowane u najlepszych.

Użytkowanik ma wtedy więcej miejsca na monitorze szczególnie na mniejszych laptopach na czytanie treści i oglądanie grafik. (menu górne schowane)

Proszę zespół webwave zróbcie tę funkcję:) jesteście niesamowici i na pewno zrobicie to jeszcze w tym roku. 3mam kciuki. Pozdrawiam

To jest fajny pomysł, ale napisz go proszę w osobnym temacie

+2
Odpowiedź
Rozpoczęte

Rozpoczęliśmy już prace nad wprowadzeniem tej możliwości

+3

Przycisk bardzo potrzebny!

Szczerze mówiąc komentarz w stylu: "Jeśli chodzi o dedykowaną opcję przewijania do góry na razie nie mamy żadnych dat ponieważ ten pomysł nie zebrał wielu głosów." - jest bardzo słaby i niegrzeczny. Bo pokazuje trochę zlewający stosunek. Rozumiem gdyby komentarz brzmiał: "z powodu nikłego zainteresowania oraz kłopotliwej implementacji takiego dodatku na tą chwilę wstrzymujemy się... " -tylko bez cytatów :P

-3

Przecież ten pomysł jest bez sensu skoro można takowy przycisk stworzyć i podpisać go do górnego elementu, aby przesuwał stronę do góry

+10

No ruchy z dodaniem tego przycisku. Ile będziecie tworzyć tę prostą funkcję? Ludzie czekają! Ruchy! Przycisk ma się pojawiać przy przewinięciu do określonej ilości pikseli i znikać po powrocie na górę, również po przekroczeniu zadanej ilości px.

Ustawiając opcję przycisku do logo na wersjach mobilnych "przesunięcie" następuje po załadowaniu od nowa stony co trwa zbyt długo. Na wersji komputer smiga ok, ale na telefonie lub tab tragicznie. 

+2

również potrzebuję takiego przycisku

+4

Faktycznie przydałby się taki przycisk, który da się zaczepić od dołu ekranu, tak aby przewijając długi artykuł w każdym momencie można było wrócić do góry.

Tak na marginesie - możliwość ustalania odległości OD DOLNEJ KRAWĘDZI EKRANU bardzo by się przydała w wielu aspektach budowania strony, bo fakt że dzisiaj nie można ustawić w ten sposób choćby stopki jest lekkim nieporozumieniem.

+1

ale to działa tylko w przzypadku one page strony, nie da sie tego rozowiazania zastosować przy multipage... przynajmniej nie da sie takie przycisku do gory zastosować np. w stopce aby pojawial sie na kazdej podstrnie bowiem akcja po klikniięciu w przycisk aby przewijnąć do wskazanego elementu wymaga wybrania PODSTRONY na jakiej znajduje sie dany element i tu jest pies pogrzebany.... bowiem jesli w stopce zastosuje przycisk do gory do np. logo w menu gornym to musze wskazac jeszcze podstrone czyli np. strona glowna, efekt koncowy jest taki ze bedac na podstronie np. kontakt, gdy klikne na przycisk do gory w stopce to przeniesie mnie do stony głównej do logo w menu grornym... i tak na kazdej podstronie za kazdym razem, czyli bez sensu. Aby moc zastosowac ten pomysł jaki wskazałeś wymagało by dodać na kazdej podstronie przycisk do góry (bez wrzucania go w stopkę, po za stopke musialby byc) oraz kazdy ten przycisk musi miec wskazanie elementu logotypu w menu gornym na tej podstonie na jakiej sie znajduje..... tak aby po kliknieciu w przycisk przewinelo uzytkownia do gory podstrony na jakiej dokladnie sie znajduje, bez przenoszenia na inną podstronę tak jakby by to było gdybyśmy odali ten przycisk w stopce.

troszke to przykre ze tak podstawowych rzeczy nie mozna zastosować w kreatorze webwave, to sa takie banały, podstawy... webwave fajnym rozwiazaniem niewatpliwe ale ciagle gdzies tak ok 3, 5 lat do tylu za internetem za tym co obecnie mozna zrobic i stosuje sie na stronach www. I tego juz nie da sie dogonic moim zdaniem, musielibyscie miec dwa razy wiecje programistow aby nadrobic takie podstawowe braki.

No ale trzymam kciuki i dopinguje!

możesz wstawić chociażby niewidoczny kształt na samym dole strony, który będzie Ci tworzył tą odległość , którą potrzebujesz

+2

W tej chwili możesz obejść ten problem i utworzyć przycisk, który przewija stronę np. do logo. Tworzysz przycisk >  ustawiasz mu akcję po kliknięciu, aby przechodziło do logo. Wtedy strona się przewinie do miejsca w którym masz logo. 

Jeśli chodzi o dedykowaną opcję przewijania do góry na razie nie mamy żadnych dat ponieważ ten pomysł nie zebrał wielu głosów.

+3

kiedy wprowadzicie ten przycisk do przewijania strony???

+9
Planowane

BArdzo dobry pomysł - głosujmy!