+151
W trakcie analizy

Walidator dowolnego kodu HTML, CSS, JS

Anonim 5 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 11 miesięcy temu 8 1 powielony

Taki walidator na bieżąco wprawdzał by poprawność kodu. W razie błędu było by opisane i pokazane, gdzie ten błąd występuje, na czym polega i jak go zlikwidować. Odciążyło by to programistów i przyspieszyło by wprowadzanie pomysłów oraz naprawianie innych błędów. Kontakt z pomocą w tej sprawie był by zbędny. Jest to ważne, ponieważ większość spraw i pytań o pomoc dotyczy błędów w kodzie po stronie użytkownika.

https://vote.webwavecms.com/communities/1/topics/399-dowolny-html-css-js-nie-daje-wynikow

Duplikaty 1
Planowane

Zamieściłeś tu 2 pomysły. Pierwszy jest bardziej dla programistów, którzy umieją kodować. W tej chwili nie zamierzamy rozwijać się w tym kierunku.

Drugi pomysł jest bardzo fajny - i to moglibyśmy zrobić. Zmieniam tytuł tego pomysłu. Uruchamiam zbieranie głosów. 

Planowane

ok, zatem zbieramy głosy na lepszy edytor kodu w WebWave.

Chodzi o banery reklamowe zewnętrznego programu partnerskiego. Przy wielu różnych rodzajach linków/programach partnerskich ręczne ściąganie każdego obrazka i ustawianie do nich hiperłącza jest uciążliwe. Przy samej zmianie wymiarów trzeba ściągać od nowa kilka albo kilkanaście obrazków. W tym przypadku szybciej było by wkleić podane kody niż ściągać ręcznie obrazki i umieszczać do nich link.Ułatwiło by to wstawianie reklam afiliacyjnych, a przy okazji odciążyło by to serwery WebWave. Na przykład: baner zajmuje 100 KB, są 3 różne (graficznie) banery na jednej domenie, tych domen jest 10 000. Baner 100 KB x 3 (ilość banerów) = 300 KB miejsca na stronie. 300 KB x 10 000 stron = 3 000 000 KB = 3 000 MB = 3 GB. Podsumowanie: wiele identycznych duplikatów graficznych jednego baneru np. Ceneo może zajmować nawet 1 GB. Powyższe wyliczenia dotyczą tylko jednej wersji językowej. Przy 10 000 stronach międzynarodowych np. z 4 językami banery mogą zajmować nawet 12 GB.

https://www.blog.jakzarabiacpieniadze.com.pl/zarabianie-przez-internet-progra/

Witam. Pomysł jest dobry i z własnego długoletniego doświadczenia wiem, iż każdy dobry edytor strony ma swoje wadu, to znaczy nie posiada wszystkiego tego czego życzył by sobie użytkownik korzystający z kreatora stron www. Oczywiście dostępne kreatory na rynku posiadają możliwość stworzenia strony bez używania kodu html, jednak posiadają możliwość wklejenia własnego kodu. Co za tym idzie, są kody mniejsze, większe i zależą od użytkownika jak duży kod wkleja. Dużo osób w tym i ja swoje początki miało poprzez żmudne pisanie kodów i coś nam z tego zostało. Kreując na prawdę obszerny kod z .js, css, .jquery, czy nawet sam kod z divami istnieje szansa na pominięcie któregoś z ważnych elementów, co prawda jest możliwość sprawdzenia kodu w internecie: https://www.w3schools.com/ jednak strona co jakiś czas się odświeża po przechodzeniu pomiędzy oknami kilka razy i użytkownik może utracić całą wykonaną dotychczas pracę nie wspominając już o wykryciu istotnego błędu. W3 oczywiście też nie wykrywa wszystkiego i jest to intuicyjne, ale jeśli można coś takiego stworzyć, to oczywiście OK.

-3
W trakcie analizy

Hej, obawiam się, że nie mogę przyjąć tego pomysłu ponieważ na ten moment skupiamy się nie na kodowaniu a na tworzeniu stron bez kodowania ;)


Swoją drogę zobaczmy czy możemy jakoś ulepszyć ten edytor kodu.

Chodzi o walidator który automatycznie sprawdzał by błędy, które popełnił użytkownik (z jego winy) przy wklejaniu dowolnego kodu HTML, CSS, JS.