+114
Ukończony

Responsive web design

Anonim 9 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 8 lat temu 16

A może by tak zrobić krok w stronę responsywności stron. Aktualnie mamy podział na strony klasyczne i mobilne które działają jako dwie osobne strony i np dodając zdjęcia do galerii musimy robić to dwa razy. Myślę że to dobry pomysł zważywszy na to ile różnych urządzeń jest w użyciu i na każdym z tych urządzeń była by zawsze aktualna i dopasowana do ekranu strona (aktualnie strona mobilna po "obaleniu" telefonu wygląda strasznie.

Ukończony

Jest mi bardzo miło poinformować, że możliwość tworzenia stron responsywnych została już wdrożona :)

Odpowiadając na pytania: tak właśnie będzie działało RWD - że treść i elementy będą się dostosowywały do szerokości okna przeglądarki. Jeśli za to chodzi o szerokość 100% okna, to pewne elementy będzie tak można ustawić, ale nie wszystkie.


Za około tydzień uruchamiamy też wczesny dostęp do RWD dla wybranej grupy webmasterów. Jeśli chcecie uzyskać dostęp do RWD jako pierwsi możecie się zgłosić tutaj: https://webwavecms.com/RWD


I ważne pytanie czy będzie można ustawić szerokość strony na 100% okna przeglądarki?

Czy planujecie płynne dostosowywanie się treści do szerokości i wysokości okna przeglądarki?


+1

No ja też czekam na RWD i chętnie przetestuje, jak będzie już udostępnione :)

Mamy już gotowe RWD w wersji alfa. Jednak jest w nim jeszcze sporo błędów, które poprawiamy. W tym miesiącu planujemy wprowadzić wersję open beta. Jeśli chcesz być jednym z pierwszych, którzy uzyskają do niej dostęp obserwuj naszego facebooka i zapisz się na testy :)

Cały czas nad tym pracujemy. Wiem, że prace się opóźniają, ale to na prawdę nie jest mały temat i wciąż nas coś zaskakuje. W każdym bądź razie mamy już praktycznie gotową wersję beta. Mam nadzieje, że na początku kwietnia responsywność ujrzy już światło dzienne.

+1

Mamy początek kwietnia :) już coś może gdzieś dzieje się w temacie udostępnienia RWD ?

+5

Witam. Kiedy planujecie wdrożyć tą responsywność? Czekamy z niecierpliwością :)

+3

Responsywność "strony głównej" w scrollowanych witrynach.


Myślę, że trzeba też pomyśleć nad osobnym przyciskiem który po zaznaczeniu np danego obrazu i treści da możliwość wyświetlania danych elementów 100% / 100% każdeog monitora.

Przydała by się taka opcja!
Jestem za.

Super, dziękuję bardzo za feedback.

Czekam w takim razie na opinie i głosy innych użytkowników

Na razie wydaje mi się że temat został wyczerpany z mojej strony. Może inni użytkownicy będą mieli jakieś ciekawe pomysły w tym temacie.

Tak właśnie planujemy to zrobić. Dzięki temu rozwiązany też zostanie problem z tym, że w tym momencie treść trzeba zmieniać na wersji desktop i mobile osobno, czyli jedną robotę trzeba wykonać dwa razy.


Masz może jeszcze jakieś sugestie, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Myślę że najprostszym a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem było by dodanie np w właściwościach strony (dolna belka) możliwość wybrania rozdzielczość i zrobienia na daną rozdzielczość strony. Działało by to tak jak aktualnie strony mobilne tylko że nie dodawało by kolejnej strony tylko kolejne style do danego elementu w danej rozdzielczości w ten sposób była by jedna strona która wczytuje dane style w zależności jaką rozdzielczość odczyta.

Rozpoczęte

Witam,

dziękuję za sugestię. Muszę powiedzieć, że umożliwienie tworzenia stron responsywnych jest dla nas obecnie absolutnym priorytetem. Mamy już pewne pomysły, jak to rozwinąć i zaczęliśmy już nawet nad tym prace. Będę jednak wdzięczny za dodatkowe informacje oraz sugestie, na co powinniśmy zwrócić uwagę rozwijając możliwość tworzenia stron responsywnych.


Niemniej planujemy wdrożenie możliwości budowania stron responsywnych na przełomie roku.