+72
Planowane

Newsfeed - Miniatura artykułu jako video a nie tylko jako zdjęcie

piotrula7 5 lat temu w Panel webmastera Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 8 miesięcy temu 4 1 powielony

Witajcie,

robię strone dla klienta a dokładnie blog, a jak wiemy na blogu jest dużo artykułów ale także video. Jak wiemy do blogowania służy system newsfeed na webwave. 

A teraz punkt 1. Czyli jak wygląda obecnie zamieszczenie Video newsa na webwave. 

- aby w miniaturce opublikowanego artykuły zamieścić screen z video muszę wpierw włączyć video zrobić print screena, wrzucić printscreen do programu graficznego nanieść na ten printscreen znaczek "play", zapisać printscreen z video z nałożonym znaczkiem play jako jeden obrazek jpg i dopiero zaimportować go do tego konkretnego newsa. Czyli jak widziecie jest to czasochłonne. Dodatkowo w newsie z filmem muszę rozmieścić "news thumbnaill" czyli zdjęcie do newsa gdzieś z boku a sam film który jest tutaj najważniejszy w przypadku tego newsa zamieścić w centralnym miejscu tegoż artykułu.(patrz screen

Image 114

Punkt 2. Propozycje zastosowania miniatury artykułu jako video.

A czy nie dałoby się zrobić tak, że przy utworzenia nowego artykułu, była możliwość zastosowania miniatury do artykułu jako kod filmu, lub plik w formacie video, w taki sposób że po zamieszczeniu tego filmu w jak to wy nazywacie w panelu "news thumbnaill" i po opublikowaniu strony, w miniaturce od razu wyświetał się film? A po kliknięciu w środek newsa z filmem mógł się on od razu wyświetlić albo po kliknięciu na nagłówej tego video newsa przejść do pełnego artykułu?

Albo nawet, nie musi od się bezpośrednio odtwarzać na głównej stronie, lecz chociaż abym mógł zastosować miniaturę do artykułu jako video, tak abo po opublikowaniu na stornie glównej wyświetlił się obraz statyczny / stop klatka tego filmu abym nie musiał dorabiać do niego minuaturę a abym nie musiał dodawać do artykułu w panelu "news thumbnaill" jako miniatura oraz dodatkowo zamieszczał film. 

Tutaj mamy taki przykład http://bmag-template.blogspot.com/search/label/Video?max-results=7 - zwróćcie uwagę, mamy tutaj statyczne zdjęcie / stop klatkę z filmu czyli miniaturę do newsa, po najechaniu na nią jest ruch zdjęcia i przechodzimy do pełnego newsa, gdzie mamy centralnie na samej górze newsa film. I to mi właśnie chodzi. Żebym nie musiał dodatkowo dorabiać w programie graficznym tej stop klatki, miniatury i nie musiał dodatkowo tej miniatury zamieszczać panelu admi., w budowie newsa. 

Duplikaty 1
W trakcie analizy

Bardzo ciekawy pomysł

Głosujmy

+1
Planowane

To bardzo dobry pomysł - głosujmy!