+45
Ukończony

Możliwość ustawiania kolejności zdjęć w siatce obrazów metodą drag&drop

Pati 6 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 3 lat temu 7

Przydałaby się możliwość indywidualnego tworzenia galerii, gdzie możemy sami przesuwać, sortować i układać zdjęcia tak jak sobie tego życzymy. W przypadku fotografa jest to bardzo ważne. Na obecną chwilę mamy kilka mozliwości tworzenia galerii ale tak czy inaczej program sam ustawia zdjęcia. Nie można ich ruszyć już w gotowej galerii, w kreatorze. I tutaj mamy problem bo zaplanowany wcześniej układ zdjęć zmienia się w chwili wyswietylania na różnych urządzeniach. 

Ukończony

Miło mi poinformować, że ta funkcja już działa.

W razie problemów z jej wykorzystaniem zapraszam do kontaktu z naszym online chatem.

Problem nie jest z przeciąganiem zdjęć w folderze. Problem powstaje, gdy to zdjęcie załaduje do utworzonej wcześniej mojej galerii

i znajdzie się całkiem gdzie indziej niż powinno.

Widzę, że temat jest ciężki do zrozumienia więc proszę sobie zbudować galerię w taki sposób jaką mam ja obecnie lub z większą

ilością kolumn np. 7-8 i załadować zdjęcia tak jak sobie tego życzycie. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Będzie totalny burdel mówiąc prosto.

Pozdrawiam

Planowane

Jak już ustaliliśmy wszystko działa tak jak to zostało zaprojektowane. Jednak z tego co pisałaś wynika, że potrzebujesz funkcji:

Możliwość ustawiania kolejności zdjęć w lightboxie metodą drag&drop

dlatego zmieniłem tytuł i już możemy zbierać głosy

Obecnie na zdjęciu widać, że wszystko gra ale to zajęło pół dnia ustawiania a nie o to mi chodzi. Oczywiście wszystko się sypie po wstawieniu gdzieś w galerię choćby jednego zdjęcia, nie mówiąc już o innym wyświetlaniu strony niż na komputerze.

Pati, nadal nie rozumiem tego podejścia. Przecież w edycji tego lightboxa możesz ustalić kolejność zdjęć - metodą przeciągnij i upuść. 


Nie o to mi chodziło. Problem jest gdzie indziej. 

Przesyłam dwa zdjęcia pierwsze to folder z plikami, drugi to moja galeria. W przypadku folderu zawsze są tylko 4 pionowe kolumny a w przypadku galerii mogę sobie stworzyć nawet 10 ale akurat ja mam tylko 3. Problem pojawia się w momencie ustawiania zdjęć wg mojego uznania, ponieważ nie wiem jak poukładają się zdjęcia po zaimponowaniu. Pierwsze 3 będą tak jak w folderze z kreatora a reszta zostaje porozrzucana. Podobny problem jest w wyświetlaniu na tlf. W tym przypadku mam tylko dwie kolumny i tu to już w ogóle wszystko jest nie tam gdzie powinny.

W trakcie analizy

W tej chwili można dodać zdjęcia i ustawić je dowolnie co do 1 px. Czy chodzi o to aby ręcznie ustawione zdjęcia po kliknięciu mogły być pokazane na pełnym ekranie z możliwością przejścia dalej/wstecz?