+54
Ukończony

Możliwość deklarowania własnych przekierowań 301 (pliki)

Anonim 6 lat temu w Panel webmastera Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 3 lat temu 5

Dla stron przenoszonych z innych serwerów na webvawe przydatną funkcją byłaby możliwość zdefiniowania własnych przekierowań 301. Pozwoliłoby to na utrzymanie linków do dotychczas istniejących zasobów, np. plików, które nie mogą być przeniesione na webwave. Mogłoby to być zrealizowane np. w postaci jednego pola do edycji, którego zawartość zostałaby umieszczona na początku pliku .htaccess.

Ukończony

Miło mi poinformować, że taka funkcja jest już dostępna. Można dodać więcej adresów URL dla strony i ustawić dla nich przekierowania 301.

W razie problemów z jej znalezieniem zapraszam do kontaktu z naszym online chatem.

Ja ze swojej strony dodam jeszcze, że ogromną korzyścią ze stosowania możliwości wprowadzania reguł htacces w oknie edycji w odniesieniu do trailing slash. Obecnie określane jest to na sztywno więc w momencie gdy zmieniana jest struktura linkowania wali błędami 404.  

Planowane

Bardzo dobry pomysł - zbieramy głosy!

Przykładowo mam pliki (nie strony) umieszczone w www.mojadomena.pl/pliki

Po przeniesieniu strony na webwave chciałbym, aby dotychczasowe linki do tych plików działały jak dotychczas. Mogę utworzyć subdomenę i przenieść pliki do files.mojadomena.pl/pliki, a nastepnie musiałbym dodać przekierowanie

RewriteRule ^pliki/(.*)$ http://files.mojadomena.pl/pliki/$1 [R=301,NC,L]

Zarządzanie podstronami nie pozwoli mi na dodanie takiego przekierowania, ani na osiągnięcie takiego efektu - ustalałem to z Państwem mailowo.


Wyobrażam sobie, że gdzieś, np Panel -> Ustawienia będzie można podać własne przekierowania jako pole tekstowe, a następnie będzie to dołączone do .htaccess.


W trakcie analizy

Jeśli chodzi o strony to można takie przekierowania ustawić przy adresach dodatkowych (zarządzanie podstronami i artykułami)


Czy możesz podać konkretny przykład jakie pliki nie mogą być przeniesione i jak sobie wyobrażasz taką funkcję?