+169
W trakcie analizy

Lista artykułów - Sortowanie artykułów metodą Drop&Drag

piotrula7 6 lat temu w Panel webmastera Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 11 miesięcy temu 11

Witacie,

stworzyłem stronę dla klienta z listą produktów (https://www.nicesport2.pl/Odziez_meczowa). 

W panelu administracyjnym strony (panel ustawień) w ustawieniach elementu "listy artykułów" mamy  3 możliwości sortowania artykułów: wg. daty oraz alfabetycznie. 

Moją propozycją jest aby była także możliwość sortowania artykułów (w moim przypadku te artykułu służą jako wyświetlanie produktów) metodą Drop&Drag w panelu ustawień. 

Daje mi to możliwość dodatkowego niestandardowego sortowania artykułów (w moim przypadku produktów), jak i szybszą metodę poustawiania sobie tychże produktów (niczym klocki). 

Obecnie aby móc niestandardowo poustawiać sobie produkty (wg. jakiś tam swoich kryteriów) na danej podstronie muszę poświęcić trochę czasu i pokombinować z datą utworzenia artykułu. Muszę zrobić to dla kilku lub kilkunastu produktów a to jak wspomniałem zajmuje to cenny czas.

I teraz mam taką sytuacje ze dzwoni do mnie klient i mówi zebym poustawiał produkty z podstrony odzież meczowa wg. jego wizji  i muszę teraz kombinować i zmieniać daty utworzenia artykułów w przypadku 12 produktów aby wyświetlały się wg. daty i wg. kolejności jaką chce klient - mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi. 

Jak by była taka funkcja drop&drag to wchodze w panel, łapie za produkt przesuwam go szybciutko na miejsce gdzie chce aby był, pozostałe tak samo i niczym klocki lego w 5 minut mam zrobione.

Wyświetlanie artykułow wg. daty czy alfabetycznie jest okej, ale dla bloga, dla kogoś kto pisze artykuły w moim  przypadku daty utworzenia produkty nie mają znaczenia. 

Image 93

Próbowałem posegregować artykuły nadając im numery z godzin tzn. Produkt 01 - godzina 00.01, produkt 02 - godzina 00.02 itd. 
Posegregował pięknie całość ale nie wiem jakim cudem Nr 1 znalazł sięprzed 9. Sortowanie od najstarszego. 

PS

Klienci się pytają czy zajmuję się sklepami. Mówię nie bo jak zacznę to będzie wstyd i tyle.

Kolega z Webwave wyżej napisał "My o tym wiemy ;) Te głosy tutaj na prawdę się liczą :)" 
Moim zdaniem i użytkowników samo "My o tym wiemy" nie wystarczy :)

Pozdrawiam

Dokładnie. Umieściłem kilka produktów i nazwałem je od Nr 1 do 6. Dałem alfabetycznie. Pięknie poukładał. Dodałem kolejne i mając w sumie 20 dałem sortowanie alfabetyczne. Tak to porozrzucał że masakra. Przecież gdyby była taka możliwość jak przy menu to sprawa by była załatwiona.

Przepraszam ale zachwalacie sklep, a tym czasem tak podstawowa funkcja jest niedostępna. 

Krzysiek

Dołączę się. Proszę w imieniu swoim i wszystkich tych którym ta funkcja dałaby dużo większe możliwości przy projektowaniu sklepu. Klienci będą chcieli swoje produkty modyfikować jeśli chodzi o kolejność. Teraz jest to praktycznie niemożliwe. Po dacie? Przecież za chwilę zrobi się bałagan jak będę chciał umieścić dodatkowe produkty.

Pozdrawiam
Jacek

No właśnie, mnie też dziwi to że jest tak mało głosów. Przed chwilą napisałem maila do webwave ale nie wiem czy to coś da. Przecież taka funkcja to podstawa. 

Jacek

My o tym wiemy ;) Te głosy tutaj na prawdę się liczą :)

Witam. Aż się dziwię że ten pomysł ma tak mało głosów. Przecież jest to podstawowa funkcja przy dodawaniu artykułów w sklepie. Sortowanie artykułów dokładnie tak jak ma to miejsce w edycji menu.

Też apeluję !!! do kolegów z webwave o jak najszybsze stworzenie tej funkcji.

Pozdrawiam
Jacek Bednarek

+1

Bardzo dobrze że poruszyłeś ten problem, bo faktycznie co zrobić gdy będzie sporo produktów? Klient zażyczy sobie aby jeden z nich był obok tego który on chce aby był i nie ma możliwości aby to zrobić. Tak że mam nadzieję że koledzy z webwave w miarę szybko się tym zajmą. 

+3
Planowane

Fajny pomysł! Zbieramy głosy!