+99
Ukończony

Slider

Anonim 8 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 4 lat temu 24

Witam. Proponuję dodanie większej ilości sliderów i lightbox do prezentacji fotografii. Chodzi mi zwłaszcza o takie, które generują efektowne przejścia. Te, które są obecnie są bardzo podstawowe. Dla fotografa taka forma jest nieoceniona. Wiele kreatorów taką opcje posiada. Jest wiele nawet darmowych pluginów do Wordpressa. Przewaga Webwave polega na tym, że fotograf, który nie musi się znać na HTML jest w stanie prezentować zdjęcia w efektowny i dynamiczny sposób.

Odpowiedź

Odpowiedź
Ukończony

Miło mi poinformować, że ukończyliśmy wdrażanie rozwiązania tego requesta. O nowych możliwościach można przeczytać tutaj: https://webwavecms.com/1_lutego_2017
Życzę miłego korzystania :)

Czy jest możliwe wprowadzenie funkcjonalności, która pozwoli na takie ustawienia slidera, żeby wygląd strony był taki sam na laptopie i monitorze 17"/19"?

pozdrawiam

Już jest taka funkcjonalność. Włącz sobie interfejs PRO i użyj jednostek vh,vw: https://webwavecms.com/dynamiczne-polozenie-i-rozmiar-elementow

Odpowiedź
Ukończony

Miło mi poinformować, że ukończyliśmy wdrażanie rozwiązania tego requesta. O nowych możliwościach można przeczytać tutaj: https://webwavecms.com/1_lutego_2017
Życzę miłego korzystania :)

Odnośnie prezentacji zdjęć w lightboxach (jak w temacie) przydałoby się aby miniatury lightboxa były ostre na wyświetlaczach Retinia (na większości Macach) i na wyświetlaczach 4K. Obecnie słabo to wygląda bo zdjęcia w lightboxach na takich wyświetlaczach po opublikowaniu strony są rozmyte i nieostre. Nie wyobrażam sobie jako fotograf chcący zaprezentować swoje portfolio, że pokazuję moim klientom rozmyte, niewyraźne zdjęcia.

Niebawem założę o tym oddzielny temat i pokarzę jak to wygląda na przykładzie.
Rozmawiałem już o tym z Maciejem i jest na tak, tym bardziej że nie jest to podobno pracochłonna zmiana a wiele znaczy.
Czy są na to realne szans?
Co o tym myślicie ?

Temat został już poruszony w osobnym wątku i szybko zebrał dużo głosów, dlatego będzie to następna rzecz, za jaką się weźmiemy jak tylko skończymy temat ze sliderem.

Rozpoczęte

Prace nad rozbudową slidera już prowadzimy. Pewien czas temu wprowadziliśmy kilka nowych efektów przejść w sliderze: https://webwavecms.com/Wersja_2.08_-_01_listopada_2016

Obecnie prowadzimy prace nad znaczną rozbudową możliwości pokazywania tekstu na sliderze. Zmiany powinny zostać wdrożone produkcyjnie jeszcze w grudniu. Mam nadzieję, że spodoba wam się to, co zobaczycie :)

+1

Co powinien mieć dobry slider:

1. Opcję dostosowania położenia elementów nawigacji i tekstów wraz z możliwością pełnego dostosowania ich wyglądu.

2. Opcję zmiany wpasowania zawartości w okno (do szerokości, do wysokości, od góry, dołu, boku).

3. Opcję przesuwania slidera palcem w trybie dla urządzeń przenośnych.

Bardzo dobra lista - na pewno będziemy ją mieć na uwadze, jak będziemy poprawiać slider. Myślisz, że to wszystko, czy na coś powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę?

I przy okazji, n warto dodać opcje dodawania tekstu do każdego zdjęcia w sliderze, tak aby był on elementem reklamy

+1

Opcja istnieje, ale tekst na sliderze nie jest linkowany. Kiedy zajmuje on tylko <10%, to nie robi problemu, bo większośc kliknięć kierowana jest w grafikę. Jednak kiedy tekst powiększymy do >40% i damy mu jeszcze CTA (Sprawdź ofertę itp.), to kliknięcia wędrują w część tekstową, która nie jest podlinkowana i nie przenosi do strony docelowej. Będę wdzięczny za wdrożenie tej małej korekty :)

Jasne - zajmiemy się tym przy pierwszej okazji..

Dziękuję za przypomnienie tego tematu :)

Już niedługo ruszamy z tym punktem i wtedy na pewno weźmiemy wszystkie sugestie pod uwagę

+1

podlinki z sliderami są mega! polecam je wziąć tylko pod uwagę

+1

Podpisuje sie pod rozbudowaniem slidera, szczegolnie brakuje mi mozliwosci edycji tych kropek(miniaturek)

Planowane

Dzięki za wszystkie sugestie - na pewno weźmiemy je pod uwagę.

+5

Fajny byłby slider, na którym można zawiesić kilka zdjęć obok siebie, tzn. jednocześnie wyświetlają sie 2, 3 lub więcej fotek - to dałoby dużo możliwości prezentacji zdjęć i treści

+1

Bardzo fajny pomysł myślę że sam znalazł bym dla takiej funkcji zastoswanie.

+3

ja również jestem za dodaniem kilku bardziej efektownych sliderów... więcej efektów to bardziej nowoczesne strony!

Weźmiemy to pod uwagę, dzięki. :)

+5

Witam. Moim zdaniem można również wprowadzić możliwość zmiany wielkości, kształtu przełączników i miniaturek w sliderze.

Dziękuję za bardzo fajny pomysł i cenne uwagi. Zostawiam temat do głosowania i zachęcam naszych użytkowników do przedstawienia swoich opinii.