+10
Z odpowiedzią

Dodanie artykułu bez aktualizacji całej strony itp., kopia strony.

patryk dudzik 7 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 7 lat temu 5

Cześć, mam w sumie 2 pytania, prosiłbym o pomoc :) :


1)

- Pytanie:

Czy da się udostępnić artykuł, ale tak, żeby można było to zrobić bez udostępniania znowu całej strony? Tzn. wrzucić tylko aktualizację artykułu? I na odwrót, czy da się wrzucić samą aktualizację strony, ale bez udostępniania tworzonych artykułów? I przy okazji czy da się udostępnić 1 artykuł jeśli w trakcie tworzenia są np. 2?


- Kiedy to może być przydatne, czyli dlaczego o to pytam:

Może być taka sytuacja, że pracuję nad stroną i artykułem jednocześnie i chce udostępnić tylko artykuł, albo na odwrót, chcę wrzucić aktualizację na stronie, ale bez udostępniania artykułu, który jest w trakcie tworzenia. Często jest też tak, że jednocześnie tworzy się kilka artykułów i w danym momencie potrzebuję udostępnić tylko jeden. Po za tym stronka szybciej by się wtedy wrzucała jakby aktualizowało się tylko artykuł :)


2)

- Pytanie:

W jaki sposób zrobić kopię strony, tak żeby można było pracować na jej kopii a nie na oryginale?


- Kiedy to może być przydatne, czyli dlaczego o to pytam:

Fajnie jest sobie coś przetestować na żywym organizmie, tzn nie tylko na nowej stronie, ale na właśnie tej konkretnej stronie, na oryginale zawsze coś później wyskoczy :) .Przypuszczam, że da się to zrobić w jakiś sposób ale nie mogę do tego dojść, dlatego proszę o profesjonalną, jak zawsze, pomoc z Waszej strony.


Pozdrawiam :)

DOBRZE, JESTEM ZADOWOLONY.
Znak zadowolenia przez patryk dudzik 7 lat temu

Nie wpadłem na to, dziękuję za pomoc :)

Zawsze do usług :)

Dzięki za odpowiedź.


Ad.1

Dobry pomysł, tylko nie działa to w przypadku gdy na głównej stronie mam newsfeed, który jest ustawiony na wyświetlanie wszystkich kategorii. Wtedy nawet jak artykuł nie jest w żadnej kategorii to i tak go wyświetla.

Lepiej by było gdyby była możliwość zaznaczania, które artykuły mają znajdować się w danym elemencie newsfeed. Chyba, że już jest taka opcja.

Zauważ, że jeden artykuł może należeć do kilku kategorii jednocześnie. Możesz sobie więc np. stworzyć dodatkową kategorię "wszystkie artykuły", newsfeed na stronie głównej ustawić, żeby wyświetlał artykuły z tej kategorii i dodac do niej wszystkie artykuły poza tymi, których jeszcze niechcesz wyświetlać.

Z odpowiedzią

Cześć,

1)

Niestety nie da się opublikować tylko fragmentu strony. Gdy publikujesz stronę, to publikowane jest wszystko bez wyjątku. Są jednak sposoby, żeby sobie z tym poradzić i żeby artykuły, których nie chcesz jeszcze upubliczniać nie były widoczne na stronie. Po prostu nie dodawaj ich do kategorii, która jest wyświetlana. Przykładowo, jeśli masz na stronie newsfeed, który wyświetla artykuły z kategorii "test1", to artykuł, który chcesz, żeby był już publiczny dodaj do tej kategorii, a drugi, nad którym jeszcze pracujesz pozostaw np bez żadnej kategorii.


2)

W panelu webmastera możesz tworzyć kopię strony. Ikona do kopiowania strony jest po lewej od miniatury strony druga od góry.