+645
Planowane

Grupowanie podstron w foldery

Anonim 8 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez robi to 4 miesięcy temu 34 2 powielone

Jeżeli projekt zawiera większą ilość podstron - a nie jest możliwe zastąpienie ich artykułami, dobrym pomysłem będzie grupowanie / katalogowanie stworzonych podstron w folderach, usprawni to zarządzanie całą stroną.

Duplikaty 2
+1

Koniecznością jest grupować strony w foldery.
Tagi też się przydadzą pod warunkiem wprowadzenia filtracji.

Dodatkowo można się pokusić o układ z wcięciami w prawo dla podstron stron tzw. Strona rodzica jak to jest w Wordpress

A jeszcze lepiej nazwa strony niech zawiera dodatkowy np. własny opis, niezależny od tytułu strony.

Ja przy okazji zagłosowania na dany pomysł dodałbym jeszcze jedną funkcję która działa już w innych miejscach:
- możliwość sortowania i dowolnego ustawienia kolejności podstron podczas tworzenia strony.

Ułatwiłoby to organizację i jakość pracy nad projektami rozbudowywanymi stale w różnych sekcjach.

Mówisz o zarządzaniu podstronami w kreatorze czy zarządzaniu stronami w panelu webmastera?

Mowa oczywiście o kreatorze :) Wewnątrz już tworzonego projektu możliwość segregacji, sortowania czy przestawiania podstron byłoby świetną opcją o charakterze organizacyjnym.

Czy są jakieś informacje co do postępów prac?

Też uważam ,że się przyda

Właśnie chciałem dodawać zapytanie o tą funkcjonalność. I żeby wybrany typ sortowania wyświetlał się również w pasku rozwijanym "lista podstron i artykułów" 

+1

Tagi, etykiety lub grupy podstron, byłoby super !

+3

Mnie się wydaje że pomysł jest dobry. Mam menu na stronie głównej. Od którego prowadzę linki do kilku podstron. Na każdej z nich mogę umieścić kolejne menu lub przyciski kierujące do kolejnych podstron. Możliwość organizowania podstron w grupy podobnie jak jest w Explorerze Windows przydała by się. Czyli folder nadrzędny i foldery podrzędne. Ułatwia to organizację strony.

+5

Może dało by radę umożliwić na liście podstron segregację po swojemu? Jak dodajemy podstronę nową, powstaje lekki chaos w kolejności i można by zmienić tą funkcjonalność, tak jak jest lista warstw, na której możemy przesuwać ich pozycję dowolnie.

To na pewno też dodamy w momencie jak będziemy robić możliwość grupowania stron.

Zgadzam się - też mi brakuje tej opcji.

Zbierajmy głosy.

+2

Super pomysł. Najlepiej coś takiego jak zrobiliście ze zdjęciami (biblioteką mediów).

+2
Planowane

To jest bardzo dobry pomysł i już od dłuższego czasu myśleliśmy nad tym, żeby to wprowadzić. Głosujcie i jak tylko uzbiera się wystarczająco dużo głosów, będziemy to wdrażać.

+4
W trakcie analizy

Może, umiejętność dodawania tagów, umożliwiła by lepszą segregacje podstron bądź artykułów, co o tym myślicie :)

Pod warunkiem, że będzie możliwe po nich filtrowanie 

Uważam, że opcja grupowania podstron i artykułów w folderach, jest niezbędna. Mam sporo podstron i w planie dużo więcej, a już się zaczynam gubić i boję się myśleć, co będzie za jakiś czas, kiedy strona mi się rozwinie i będę uzupełniała aktualności o kolejne podstrony czy artykuły.

Ja też uważam, że powinny być jakieś katalogi do segregowania podstron (i najlepiej także artykułów. W końcu różnica między stroną a artykułem to tylko kwestia umowna - techniczna). Nie mam ich jeszcze jakoś specjalnie dużo, a już się gubię. Te katalogi byłyby widoczne tylko w kreatorze.

+3

Właśnie od pomocy technicznej dostałam radę, żeby zamiast artykułów użyć podstron, kiedy prosiłam o pomoc, bo artykuły są mało funkcjonalne i nic prawie nie można na nich zamienić (tzn. są dobre do krótkich notek, na których chcemy zmienić tylko tekst i niewiele więcej). Więc albo, albo - albo artykuł z funkcjonalnością podstrony - tylko po co wtedy to rozróżnienie?, albo podstrony w jakichś folderach bo przy dużej ilości można się pogubić.

Na razie nie mam, :) , strona jest w fazie projektu i się buduje, ale planuje dużo podstron. Początkowo rzeczywiście wykorzystywałam artykuły, ale niestety nie dają one możliwości zmian: przycisków, elementów HTML, hiperłączy itp., dlatego zmuszona byłam je zamienić na podstrony.

W takim razie wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem Twojego problemu będzie przebudowanie artykułów i rozbudowa ich o jakieś wskazane funkcje, a nie grupowanie podstron w menu - prawda?

Być może autor tematu ma dużo podstrona ale każda zawiera elementy które nie mogą mieć różnej treści na różnych podstronach np. dodatkowe pola tekstowe, lightbox, element HTML i inne i właśnie dla tego jest zmuszony korzystać z aktualnego rozwiązania.

Rozumiem, że masz na swojej stronie bardzo dużo tych podstron, skoro masz taki problem z ich grupowaniem, prawda? Czy nie łatwiej Ci będzie więc wykorzystać już teraz artykuły, zamiast podstron?

Nie wiem , czy potrafię to wyjaśnić :). Chodzi o pogrupowanie podstron w podkatalogach. To by było najważniejsze, żeby się w nich nie pogubić i utrzymać porządek.

Ta dodatkowa możliwość to ewentualnie dodatkowa opcja. Kiedy ta podstrona byłaby już w jakimś podkatalogu, to można by w opcjach menu (teraz mamy tylko dodawaj podstrony automatycznie lub nie dodawaj) dodać opcje dodawaj automatycznie z podkalogu x lub y. Coś jak kategorie artykułów w liście artykułów.

+2

Mam ten sam problem, nie wszytko da się umieścić w artykułach.

1) Dodać coś w rodzaju kategorii artykułu i umożliwić widok jednej kategorii(folderu). Idąc o krok dalej, można by do menu dodać możliwość wyboru kategorii(folderu) z której podstrona automatycznie by się dodawała.

2) Umożliwić przenoszenie podstron w górę/dół nie tylko sortowanie po dacie dodania ew. tytule. Co pomogłoby umieścić sobie na górze pod ręką podstrony-szablony często używane do kopiowania i tworzenia podstron.

Nie za bardzo rozumiem, o co chodzi w tym pierwszym punkcie. Mógłbym prosić o jakieś wyjaśnienie?

W trakcie analizy

Pomysł na pierwszy rzut oka wygląda całkiem rozsądnie, jednak czy mógłbyś powiedzieć jeszcze, jak wyobrażasz sobie dodawanie podstron do tych folderów?

Rozumiem, że te foldery mają jedynie na celu uporządkowanie podstron w kreatorze - będą one zupełnie niewidoczne po publikacji, prawda?

W trakcie analizy

Witam,

pomysł z segregowaniem podstron jest dobry i już nad tym myśleliśmy. Problem polega na tym, że nie ma stronie czegoś takiego jak główne menu. Menu na stronie może być dowolnie dużo i każde jest równe. W jaki sposób powinniśmy więc te strony sortować?

Moim zdaniem dobra by była możliwość, aby to autor strony miał opcje segregacji podstron