+410
Ukończony

Intuicyjne działanie wzorca artykułów

Viola 7 lat temu zaktualizowano 3 lat temu 43 5 powielone

Moim zdaniem wzorce w systemie nie spełniają swojej roli, bo z jednej strony tworząc artykuł korzystając z wzorca, nie mogę już nic dodać, a z drugiej dodając do wzorca element np. film, powoduję, że w każdym artykule mam ten sam film. To bez sensu.

Wzorzec artykułu polegać powinien na tym, że mam ustaloną strukturę, wygląd i położenie poszczególnych elementów takich, jak filmy, zdjęcia, tabele, linki, teksty. Natomiast tworząc artykuły wg ustalonego wzorca mogę w każdym artykule zawrzeć inne treści (inne filmy, teksty, tabele itp.). Inaczej wzorce są mało użyteczne.

Duplikaty 5

Witam, czy mając we wzorze odtwarzacz Youtube można zmienić wyświetlany film w konkretnym artykule, a nie we wszystkich naraz?

Ukończony

Miło mi poinformować, że ulepszyliśmy tworzenie artykułów. Teraz można edytować tylko elementy zmienne. Jeśli chcemy edytować elementy niezmienne (czyli takie same na każdym artykule) można to zrobić z poziomu edycji wzoru artykułu. Więcej informacji można znaleźć:

Czy coś się zmieniło w tym temacie?

Rozpoczęte

W marcu ruszamy z tym tematem. Zaczniemy od ułatwienia pisania samego artykułu i zablokowania możliwości zmiany wzoru artykułu z poziomy pisania artykułu.

Czyli artykuł pisany na bazie szablonu, przeformatowany w trakcie edycji, nie zmieni samego szablonu. Pytanie czy nie zmieni również innych artykułów pisanych na bazie szablonu.

Tak, aktualnie pracujemy nad tym, aby w trakcie edycji artykułu nie było możliwości popsucia sobie szablonu ani innych artykułów. W maju już powinny być widoczne zmiany w tym temacie :)

+6

Planujemy dać wybór między artykułem powiązanym ze wzorem (tak jak jest teraz) i takim artykułem, który nie jest powiązany ze wzorem (można go edytować jak podstronę).

Najlepszy pomysł! Kiedy możemy oczekiwać zmian?

+1

Prace nad ulepszaniem artykułów planujemy na trzeci kwartał 2018

+6

Uwolnijcie te artykuły.... Bo utoniemy w dziesiątkach szablonów... Chcemy aktywnego panelu dodawania elementów. Po prostu. Artykuły są strasznie ograniczone przez tą blokadę.

+1

Brakuje możliwości formatowania akapitów dla poszczególnych widoków. Nie zawsze "enter" wstawiony w widoku monitora pasuje w innym widoku np. wersji mobilnej. Ewentualnie dodanie możliwości wstawienia twardej spacji i enter'a. Lub możliwość skopiowania treści artykułu we wzorze, tak by można było osobno ustawić widok treści w wersji desktop, tablet i mobil.

To wszystko już jest. Ustalić wysokość między akapitami można w stylach tekstu. Jeśli chodzi o możliwość wstawienia "twardej spacji" jest do tego skrót klawiaturowy (CTRL + SPACJA) a przejście do nowego wiersza w ramach jednego paragrafu robi się skrótem SHIFT + ENTER.

Jeśli do wzoru artykuły dodam przycisk. Dodam artykuł, podlinkuje przycisk. Dodam kolejny art i tam również jest automatycznie dopasowany przycisk do wysokości strony (grupy,powiazania) to niestety link pozostaje z pierwszego artykuły i tutaj rodzi się problem, bo mają klilkanaście art w planach nie chciałbym robić kolejnych wzorów art bo można się potem w tym wszystkim pogubić - nie wiem nawet jaka jest maksymalna ich ilość.


Czy jest szansa aby możliwie jak najszybciej można było zmieniać link przycisku(który jest we wzorze artykułu) w poszczególnym artykule?

To duży temat. Cały czas zbieramy głosy na tę funkcjonalność.

Ile głosów jeszcze potrzeba? :) (załatwię ;p) A tak serio to rozumiem, że na chwilę obecną nie pozostaje mi nic innego jak dodawanie za każdym razem nowego wzorca artykuły jeśli ma być przycisk z przekierowaniem na inną stronę?

+2

To jest duży temat. Zajmiemy się tym jak tylko będziemy mogli. Chcielibyśmy aby można było robić na prawdę fajne blogi na WebWave...

Tak by można było dodać formularz kontaktowy do  wzoru artykułu i wtedy w każdym artykule byłby inny odbiorca np zastosowanie dla mini portalu ogłoszeniowego 😀

OK. Rozumiem. Jest już na to temat więc łącze wątki

W trakcie analizy

Witam, nie bardzo rozumiem. Proszę o szerszy opis i przykład użycia!

Żeby mozna było dodawac elementy, które modyfikuje się do każdego artykułu!

Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość edycji każdego z artykułów oddzielnie podstawowy szablon jak najbardziej mógłby pozostać

Dokładnie tak, jak mówisz działają podstrony :)

+2

Czy zaplanowane zmiany uzdrowią następujący problem? Mam załóżmy 2 artykuły według jednego wzorca. Kłopot w tym, że wprowadzając np. "Lubię to" z Facebooka, w każdym z nich występuje on dokładnie na tej samej wysokości (np. 1000 px) i bywa, że w kolejnym artykule wg tego wzorca "Lubię to" nachodzi na zdjęcie, tekst lub inny element.

Przecież niemożliwe jest, aby każdy artykuł zawierał tekst dokładnie tej samej długości i zdjęcia na tej samej wysokości. Nawet jeśli poukładam wszystko dokładnie tak samo w obu artykułach w wersji na desktop, to wszystko rozjeżdża się w wersjach na telefony komórkowe lub tablet.

Ten problem wiąże się również z tym, że każdy artykuł musi być dokładnie tej samej długości, bo inaczej robi się dziura między polem tekstowym, a elementem szablonu, który chcę, aby zawsze kończył stronę. Strasznie się z tym męczę. Gdy to odkryłam, jedynym rozwiązaniem, jakie widzę jest bezwzględna unifikacja artykułów, ale to strasznie ograniczające i pracochłonne, gdyż mam już ok. 5-6 wzorców z 6 artykułami w każdym. Ilość pracy mnie przeraża.

+1

Twój problem można rozwiązać już teraz wykorzystując do tego grupy. Wystarczy, że elementy poukładasz w grupy i wskażesz, które grupy mają się odpychać i w jaki sposób. Tutaj jest instrukcja, jak to zrobić: http://tutorial.webwavecms.com/Grupy

Grupowanie elementów artykułu w chwili obecnej nie jest idealne. Próbowałam, ale niestety przy widokach mobilnych pojawia się już problem. Jeśli planuje się artykuł z bocznym panelem np. ostatnich artykułów, boxu facebook, itp - to nie zadziała - jeden element włazi na drugi :(

Zdajemy sobie sprawę, że to nie rozwiązuje problemu w 100% przypadków. W najbliższym czasie będziemy pracowali nad funkcjami dot. artykułów, wzorów artykułów. Weźmiemy pod uwagę wszystkie sugestie z tego wątku.

Planowane

Łączę ten temat z innym, bardzo podobnym

No właśnie, opisałam to trochę inaczej i chyba szerzej w "Intuicyjne działanie wzorca". Dobrze byłoby wprowadzić proponowane przez Kasię i przeze mnie zmiany. Można by zaoszczędzić dużo czasu przy redagowaniu strony.

-1

Calkowicie sie z Wami zgadzam. Bardzo przydatna zmiana.


Obecnie wykorzystuje artykuly do prezentacji produktow i we wzorcu mam przycisk "kup", ktory chcialem podlinkowac do platnosci przez paylane.com. Niestety w obecnej formie jest to niemozliwe (kazdy przycisk na karcie wszystkich produktow bedzie przekierowywal mnie na ten sam link) :(

W trakcie analizy

Te dwa tematy zostały połączone. Zbierajmy głosy i będziemy nad tym pracować.

+8

uważam, że dobrą opcją byłaby również możliwość tworzenia wolnego artykułu, takiego bez szablonu, gdzie dopasowujemy wygląd tylko dla tego jedynego artykułu. Bo teraz czasami muszę dla pojedynczych artykułów tworzyć osobne szablony.

+2

Propozycja godna uwagi,

+2
Planowane

Bardzo dobrze to opisałaś i bierzemy pod uwagę wprowadzenie takiej zmiany już od dłuższego czasu. Zbierajmy głosy i będziemy działać.

+3

Dodatkowe elementy listy artykułów to potrzebna zmiana. Brakuje mi zwłaszcza kategorii/tagów. Coś np. jak w tym blogu

A czy mógłbyś wytłumaczyć, czego dokładnie brakuje w WebWave co jest na wskazanym przez Ciebie blogu?

+1
Planowane

OK, teraz już jest wszystko jasne - dziękuję za szczegółowy opis. Zajmiemy się tym w najbliższym czasie.

Witam jeżeli chodzi o dodatkowe elementy w szablonach jak i 100% szerokości można to znaleźć tutaj: LINK Jednym z dodatkowych elementów jest w tym wypadku jest lightbox z podstawowymi informacjami po prawej stronie ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wydaje mi się że wygodniej było by wstawić tam pole tekstowe o wiele łatwiejsze w edycji ponieważ aktualnie trzeba zrobić grafikę i ją tam wstawić. Jeżeli chodzi o 100% szerokości to zdjęcie w tle ustawione jest ręcznie poza widziane pole w kreatorze i na laptopie 15" wygląda to ok ale nie mam pojęcia jak wygląda to na większych ekranach czy coraz popularniejszych monitorach 21:9.

W trakcie analizy

Witam. W założeniu rozwiązaniem problemu, o którym napisałeś miała być możliwość tworzenia wielu różnych wzorów artykułów. Czy to Ci nie wystarcza?

A druga sprawa, to czy mógłbym prosić o podanie jakiegoś przykładu serwisu, gdzie artykuły mają zdjęcia o szerokości 100%?

Mam przykładowo ustalonych kilka wzorów artykułów dot. kilku kategorii. Nie widzę jednak opcji umożliwiającej wybór wzorca artykułu przy tworzeniu nowego artykułu. Jest taka? Tak jak piszą tu inne osoby - ogromnym problemem jest fakt, że nawet innych tagów przy różnych kategoriach wpisów dodać nie można, bo zaraz pojawiają się we wszystkich pozostałych artykułach. Jak to obejść?

Witam,

W praktyce oznaczaloby to koniecznosc tworzenia wielu wzorow artykulow i na podstawie kazdego wzoru mozna wowczas stworzyc jeden artykul. Dobrze zrozumialem propozycje?