+2 402

opcja zrobienia wyszukiwarki elementów z podstrony z filtrami

Anonim 4 tygodni temu 61 9 powielone

Odpowiedź

Odpowiedź

Jak wygląda praca na wyszukiwarką ??

Duplikaty 9

Czekam na wyszukiwarkę, nie mam sił na samodzielne rozkminianie tego;P

+2

Wyszukiwarka przydałaby się w opcji ze sklepem.

+5

Po ilościach oddanych głosów widać że wyszukiwarka jest najważniejsza !

+14

Webwave:

Zrobić wyszukiwarkę?-nieee!

Wcisnąć klientowi jakiś syf z Google?-tak!

-8

Szkoda, że to takie trudne.

Ale ale już wyobrażałem sobie wyszukiwarkę jako dodatkowy element z dostosowaniem wyglądu i ustawianie wyników wyszukiwania :)

Odpowiedź

Jak wygląda praca na wyszukiwarką ??

+1

Robimy kolejne podejście. Mamy już wstępny pomysł jak to zrobić. O postępach damy znać na grupe na Fb: https://www.facebook.com/groups/520766948109866

-1

Nie ma i nigdy nie bedzie wyszukiwarki w webwave. Musisz znaleźć zewnątrzne rozwiązanie. Jest ich sporo.

+4

Propobuje anulować temat, odrzucić bo skoro nie da się zrobić wyszukiwarki to żeby nie mydlić ludziom oczu, zeby nie czekali w nieskończonośc na coś co nie powstanie i mogli ewentualnie inne rozwiązanie wybrać.

dzięki za pomoc

+16

Słuchajcie koniecznie przydałoby się ogarnąć tą wyszukiwarkę. Mam teraz zlecenie na całkiem prosty blog, spokojnie webwavecms by sobie poradził ale musiałem, byłem zmuszony wykonać zlecenie na wordpres bowiem wymogiem klienta była własnie wyszukiwarka  treści na stronie. Jak wiemy WP  ma ją w standardzie i darmową. Oferowałem klientowi tą wyszukiwarkę od Google którą mozna sobie podłączyć pod webwave  ale klient sie nie zgodził bo wyświetlają się w niej reklamy a opłata wersji premium też nie wchodziło w grę bo po co ma płacić za to skoro na WP ma za darmo.

Zazwyczaj na "WW" robi się proste strony ale moim zdaniem internet ciagle sie rozwija wiec i zapotrzebowanie staje sie coraz wieksze, to tez i kreator mógłby odpowiadać także na zapotrzebowanie na większe strony gdzie treści jest dużo i trzeba ją wyszukiwać za pomoca wyszukiwarki.

szkoda, domyslam się ze zewnętrzne narzędzie będzie płatne? To google jest okej tyko ze jest za drogie.

-13

Zbadanie dostępnych opcji jest jeszcze przed nami. Jednak przekonaliśmy się na własnej skórze, że zrobienie dobrej wyszukiwarki, to miesiące pracy.

+7

Do dzieła więc. My poczekamy, myślę że warto będzie poczekać. To byłby krok milowy dla webwave :) Sami widzicie potrzeba ta jest na szczycie góry :) trzymam kciuki za was, że w końcu wprowadzicie taką funkcję, tym bardziej, że prawie każdy inny kreator taką posiada. 

-10

Po analizie zdecydowaliśmy, że nie będziemy tworzyć własnej wyszukiwarki jako elementu w WebWave. Zamiast tego ułatwimy integrację z jakimś zewnętrznym narzędziem.

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania najlepszego dostępnego narzędzia. Czy macie jakiegoś faworyta?

+4

Jeżeli to nie będzie problem to można dodać dwie / trzy integrację aby każdy mógł wybrać.

+3

Powinniście też stworzyć możliwość dodawania wyszukiwarki opartej o zestaw filtrów, atak aby użytkownik mógł znale]źć na stronie coś w oparciu o kilka cech. To pomoże tworzyć strony dla branży nieruchomości, hotelarskiej, może i restauracyjnej, a i mam potencjalne zlecenie z branży IT, gdzie klient chce wyszukiwarkę opartą o kilka filtrów.

Tak, ja potrzebowałbym możliwości wyszukiwania według odległości od danego miejsca na mapie np. Wrocław + 10km.

-8

Jesteśmy już po reserchu technicznym i projekcie UX. Okazało się, że aby to zrobić porządnie, wymagane jest kilka miesięcy pracy. Dlatego termin wdrożenia to najwcześniej trzeci kwartał tego roku.

+2

Też się podłączne, wyszukiwarka na stronie (U mnie przede wszystkim szukane są artykuly) i lista artykułów (po kategorii). W przypadku mojej strony bez tych funkcjonalności jest kiepsko.

+2

WYSZUKIWARKA np zdjęć po słowach kluczowych. Dajmy na to dodaje zdjęcia, które można kupić. Galeria SPORT - dajmy na to mecz POGOŃ. Wyszukiwarka po słowach kluczowych np gdy ktoś wpisze słowo POGOŃ wyskakują zdjęcia POGONI

-1
Rozpoczęte

Rozpoczęliśmy prace nad wdrożeniem takiej możliwości do WebWave. Szacunkowy termin wdrożenia to druga połowa 5.2021

1.Czy używasz kliknąć na przycisku SZUKAJ?? 2.Czy wiesz Algorytm BackRub na języki programowaniu o włączeniu kreatorze WEBWAVE ? 

+2

nie kumam dlaczego nie ma jeszcze czegoś takiego jak wyszukiwarka na webwavecms jak i brak sortowania artykułów.

+6

Ja bym chciała, żeby była taka najzwyklejsza wyszukiwarka, która nie byłaby zależna od widzi mi się Googla. Jeżeli przeszukuję stronę nie potrzebuję aby mi sugerowało inne miejsca w sieci, bo klient ma zostać na mojej stronie...

Potrzebne mi narzędzie tylko i wyłącznie do przeszukiwania mojej strony. A ta z googla póki co nie działa, bo sobie coś tam powymyślali :(

podpinam się, 

podstawa podstaw, ale jak widzimy jest to chyba dość trudne do stworzenia rozwiązanie. przydała by się jakaś oficjalna informacja od webawecms nt. temat, tym bardziej, że jak widzimy po liczbie głosów użytkowników jest to funkcja najbardziej pożądana.

+2

Artykułów, po tytule bądź fragmentu tekstu. 

+1

Dla moich potrzeb, przede wszystkim, wyszukiwanie produktów ze sklepu.

-1

Np. wyszukiwarka przedmiotów na stronie ecommerce :) Pozdrawiam, jesteście super

Hej, a co chcieliście szukać w tej wyszukiwarce? Podstrony, artykuły?

-6

Podstrony...

np ustawiasz jak w menu jakie podstrony mają się pojawiać w wynikach

+2

Wyszukiwarka konkretnych artykułów po tytułach i treści jest na webwave potrzebna jak żołnierzowi karabin. :D

+3

Mnie interesuje wyszukiwarka oparta o kilka filtrów, która pokazałaby wyłącznie oferty szukane przez użytkownika. Taka wyszukiwarka kojaży się zapewne wyłącznie z branżą nieruchomości, ewentualnie hotelową, rzadziej gastronomiczną, a widzę, że i inne branże chciałyby skorzystać z takiej opcji.

+3

Fajnie by było, żeby ogólnie zawartość strony można było przeszukiwać

+1

Wyszukiwarka potrzebna na gwałt :) 

+2

Wyszukiwarka na stronie to podstawa podstaw, ale chodzi mi tutaj o tą wyszukiwarkę "łebłejbową" a nie rozwiązanie zewnętrzne. Nie mnóżmy tych wtyczek, dodatków zewnętrznych bo za większość trzeba płacić dodatkowo, a o prócz tego można się pogubić w końcu która część, element storny to jest od webwaecms a która to wtyczka. :)

-4

A na cholere to komu potrzebne? Zajmijcie się lepiej potrzebniejszymi funkcjami, których brakuje, a które powinny być już dawno wdrożone.

-1

O jakich funkcjach mówisz?

+1

Witam

W nawiązaniu do rozmowy z konsultantem, sugeruję dodanie funkcjonalności kreatora, która pozwalała by kopiowanie dowolnej ilości zdjęć zamieszonych na stronie do komputera.

-1

W jakim celu potrzebujesz tej funkcji?

-1

My akurat skorzystaliśmy z wyszukiwarki Google ;)

+4

Zdecydowanie jestem za wprowadzeniem wyszukiwarki na strone bo ta googlowska mi sie nie podoba, ma swoje plusy ale ma też minusy. Mi zdjecydowanie podoba się ta wasza w webwave https://pomoc.webwavecms.com/ gdzie po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła przechodzimy do podstrony z wynikami wyszukiwania. To jest git. Ogólnie przydałoby się aby ta wasza wyszukiwarka jeśli już ją wprowadzicie miała oczywiście możliwość edycji wyglądu. :) Czekam zatem z niecierpliwościa. 

+5

Już niedługo przyjdzie kolej na tę funkcjonalność :)

+3

Dołączam się do życzeń :)

+2
Planowane

To jest ciekawy pomysł - będziemy nad tym pracować jak tylko uzbieramy głosy

+4

np. tutaj: http://kusiewbusie.pl/  , po lewej stronie można rozwinąć listę kategorii a po wybraniu wyświetla się newsfeed artykułów tylko z tej kategorii. Niekoniecznie musi być w formie rozwijanej listy. Dodam, że warto poprawić też jeszcze jedną rzecz. Otóż kiedy lista artykułów ma kilka stron i wybieramy artykuł powiedzmy ze strony 3 to po cofnięciu się na poprzednią stronę wyświetla się pierwsza strona newsfeeda co przy dużej ilości artykułów jest irytujące.

-2
W trakcie analizy

Czy mógłbyś podać jakąś stronę, na której działa coś takiego?

+10

To super, bo rzeczywiście byłaby przydatna. Czekamy z niecierpliwością.

+2

OK, będziemy nad tym pracować.

+3
Planowane

Jest to jedno z udogodnień nad któym będziemy pracować.

+5
Planowane

Obecnie myślimy nad wdrożeniem wyszukiwarki, jednak jest ona nadal jednym z wielu rozszerzeń. Trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy zostanie wprowadzona. Dziękujemy za głos, bierzemy go pod uwagę.

+1

2000 lat później...

+7

No to mamy 2023, a wyszukiwarki jak nie było tak nie ma. Wyszukiwarki na stronach były już w latach 90 i są podstawowym elementem interfejsu strony znacznie poprawiającym UX.
Widzę, że dyskusja na temat wyszukiwarek powraca tutaj i na FB, a czy ktoś dyskutuje na temat globalnych kolorów? 
Googlowska wyszukiwarka odpada, bo są reklamy. Nie wstawię klientowi, który płaci za stronę, elementu z reklamami do jakiś obcych usług.
Na ten moment, w kreatorze brakuje, podstawowego elementu UI stron www.

+4

Chyba się nie doczekamy wyszukiwarki. Klient chce wyszukiwać artykuły po nazwach, nie dam mu googla z reklamami. 

+3

to daj googla bez reklam albo zoomd.