+948

sortowanie i wyszukiwanie artykułów na stronie wg tytułów.

Andre 9 miesięcy temu w Kreator 18 1 powielony

Przydałaby się opcja sortowanie i wyszukiwanie artykułów na stronie wg tytułów z której mogą korzystać czytający. Prowadzimy strony twórców cyfrowych gdzie ilość tytułów jest spora (po 1700) co utrudnia wyszukiwanie , przydał się wyszukania po słowie w tytule artykułu, tak jak ma to miejsce od wewnątrz w kreatorze  przy tworzeniu artykułów. Co jakiś czas się pytam o to... ale szybciej chyba pisze kod CHATbot niż WebWve :) 

Duplikaty 1

Proszę o podanie przybliżonej daty, w jakiej możliwe jest spodziewanie się pojawienia funkcji filtrowania po tagach???

+2

Dzień dobry

Filtrowanie to podstawowa funkcja. Bardzo na nią czekamy.

Pozdrawiam

Czy jest jakaś szansa, że temat zostanie ruszony w najbliższej przyszłości? Już nawet nie chodzi o wyszukiwarkę czy filtrowanie wyników po tagach itp. Bardzo by się przydało, ale pewnie są ważniejsze rzeczy, poczekam, może kiedyś. Z resztą da się jako tako "na sztywno" poukładać artykuły, mimo że jest to taka troszkę "oszukana" proteza.

Jednak czego mi bardzo brakuje, to sortowania po cenie, a właściwie to jakiegokolwiek wybierania kolejności wyświetlania przez kupującego. Tak wiem, teoretycznie da się to zrobić teraz, po dacie lub alfabetycznie, dublując kolejne podstrony lub używając interakcji na każdej, osobnej podstronie z kategoriami w sklepie, ale i tak cena nigdzie nie występuje jako atrybut. Jest lista artykułów, nie ma listy produktów, ani bezpośredniego zarządzania nimi, bez tworzenia artykułów, które je "zawierają".

Na moim przykładzie, żeby stworzyć galerię sztuki, muszę naprodukować cały galimatias podstron lub newsfeedów jeśli marzy mi się filtrowanie na dwa sposoby; po tematyce (np. krajobraz, portret, architektura, abstrakcja itd.) i po technice (olej, rysunek, fotografia, grafika itd.)... a jeśli chciałbym jeszcze dodać sortowanie "wyników" po dacie czy cenie to już robi się groźnie ;) Jednak dobrze, że taka opcja jest, niestety nie po cenie, czego bardzo bardzo brakuje. Nawet jakieś tymczasowe rozwiązanie, typu dodanie kolumny z ceną do ręcznego wpisania w "zarządzaniu artykułami" i możliwość wyboru jej w ustawieniach sortowania newsfeedu to już byłoby bardzo dużo.


Jest na to nadzieja? Wyczekuję i trzymam kciuki.

-1

To jest ciekawy przypadek użycia, który opisujesz. Ale to wszystko dałoby się chyba zrobić gdyby po prostu było sortowanie po tagach, prawda?

Obecnie pracujemy w sklepie nad stanami magazynowymi. Jakiś sposób na filtrowanie, albo sortowanie artykułów zapewne będzie następną funkcją, jaką będziemy brać na warsztat.

+2

Skoro w newsfeedzie jest przypisywanie artykułów do kategorii to dlaczego nie da się rozbudować newsfeeda o moduł soortowania po tych dodanych kategoriach? Nie znam się na technikaliach ale przeciez wystarczyłoby spiać sortowanie z tymi artukułami i ich kategoriami. Albo dodać nowy element jak sortowanie tak jak dodaje sie z paska narzędzi newsfeed to w pasku dodać nowe narzędzie jak moduł sortowania. I dlaczego by w tym module sortowania lub w newsfeedzie nie dodać od razu takie wewnętrznej wyszukiwarki, kóra wyszukiwała by tylko treść znajdująca się w newsfeedzie, czyli dodanych artykułach na stronie? Czyli nie wyszukiwarka co wyszukuje treść na stronie ogólnie ale wyszukiwarka co wyszukuje tylko treść w newsfeedzie, która wyszukuje dodane artykułu lub produkty i która jest spięta od razu z sortowaniem.

Bez tak podstawowych rzeczy traci sie zlecenia niestety, tzn nie traci sie je tylko przenosi na wordpresa bo się nie ma wyjścia. 

Podstawa podstaw każdego bloga czy strony internetowej z katalogiem produktów lub sklepu www.

+2

Interakcje nie załatwią tematu wyszukiwania przez klienta, bo on nie może sobie przefiltrować materiału na stronie za pomocą interakcji

+2

Witam,

A może po prostu dodać wyszukiwarkę na stronie. To prosta funkcjonalność, a wiele zmienia, bo tego bardzo brakuje. Oglądający wpisuje jakieś słowo i wyrzuca mu miejsca, gdzie się znajduje

-2

Filtrowanie artykułów to świetny pomysł, myślę że wielu użytkowników chciało by mieć go na swojej stronie. 


Ja niestety z tego powodu muszę poszukać alternatywy u konkurencji. 


Ale rzycze powodzenie :) 

Image 185

-7

Hej! Jeszcze nie udało nam się zabrać za stworzenie tej funkcji jednak możecie osiągnąć efekt filtrowania za pomocą interakcji - https://pomoc.webwavecms.com/interakcje


Jak to zrobić?

  • Tworzymy np 3 listy artykułów - każdy z inną kategorią
  • Tworzymy 3 przyciski, których zadaniem będzie wyświetlenie odpowiedniej listy artykułów i ukrycie pozostałych

->> Tutaj znajdziecie instrukcję jak używać interakcji.

-1

Wszystkie te pomysły są bardzo dobre - weźmiemy je pod uwagę pracując nad tym tematem.

+1

Albo po prostu wyszukiwanie po samym tytule :)

+6

Dobrym pomysłem było by też dodanie tagów. Można byłoby też dać filtrowanie po tagach, dzięki czemu wybierając tag "samochody" pokarzą się tylko artykuły z tagiem "samochody".

+3

Ile musi być głosów?

+3
Planowane

To jest bardzo dobry pomysł. Zbierajmy głosy i będziemy to wdrażać.