+5
W trakcie analizy

Duplikowanie artykułu do innej wersji językowej

Anonim 2 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 9 miesięcy temu 3

Po ukończeniu strony www można błyskawicznie utworzyć kolejne wersje językowe zarówno podstron jak i artykułów. Wszystko dzieje się automatycznie, wystarczy TYLKO podmienić teksty - WIELKA POCHWAŁA.
Jest tylko ALE - to wszystko dzieje się jednorazowo i tylko po stronie webmastera,. a co z CMSem?

Taki przykład.

Oddajemy klientowi w użytkowanie gotową, rozbudowaną 3 języczną stronę www z newsami (artykułami).
Klient ma dostęp do CMSa każdego dnia dodaje 1-2 newsy (artykuły) - jak to zrobić w 3 językach?

Obecnie trzeba to zrobić 3 razy - w każdej wersji językowej z osobna, ponieważ DUPLIKOWANIE artykułów działa tylko w danej wersji językowej.

Jeżeli dajmy na to taki news będzie zbudowany z kilku bloków tekstów, grafik i galerii - to co? W każdej wersji językowej wstawiać te zdjęcia od nowa? W mojej ocenie bardzo uciążliwe zadanie i obarczone możliwością popełnienia pomyłek - przez co wersje językowe mogą się różnić.

Moja propozycja.

W CMSie i Kreatorze w menu "Zarządzanie artykułami" dodać funkcjonalność DUPLIKOWANIA artykułu do innej wersji językowej. (Ewentualnie dodać możliwość przeniesienia do innej wersji językowej już istniejącego artykułu, np. po zduplikowaniu) 
Dzięki temu będzie gwarancja zachowania spójnego wyglądu artykułów we wszystkich wersjach językowych - wystarczy podmienić teksty.

Podobne rozwiązanie istnieje już w tworzeniu podstron. Można tu pojedynczą gotową podstronę zduplikować do istniejącej wersji językowej strony www

 

Image 320


Co Wy na to?

W trakcie analizy

To jest ciekawy pomysl. Głosujmy