+10
W trakcie analizy

Obramowanie - różne obramowanie tego samego elementu w różnych widokach

Anonim 2 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 9 miesięcy temu 4

Przydała by się taka możliwość aby obramowanie które nadajemy dla elementu można było zastosować dla wersji PC inne a dla wersji na telefony inne. Czyli np. na wersji PC mamy zaznaczone funkcję obramowania dla każdego boku elementu ale w widoku np. na telefonu moge zmienić aby to obramowanie było np. zastosowane już tylko dla 2 lub 3 boków.

Chodzi mi o taką sytuację kiedy tworzę np. cennik i nadaje na element tekstowy obramowanie szare każego boku. Wiadomo że cennik wygląda inaczej na PC a nieco inaczej na wersje mobilne i czasem jet tak że elementy się stykają jedna obok drugiej i te obramowania tych elementów najeżdżają na siebie przez co robi nam się pogrubione połączenie tych elementów i chciałbym wtedy móc wyłączyć w wersji mobilnej obramowanie dla jednego z boków.

Innym rozwiązaniem jest  oczywiście skopiowanie elementu tekstowego z obramowaniem dostosowantym do widoku na PP, edytowanie, dostosowanie tego elementu do widoku na telefony i wyłączenie jego widoczności w widoku na PC.

Minusem jest to, że on tam mimo wszystko jest na warstwach i mimo wszystko przeglądarka ten nieiwdoczny element wczytuje, czyli spowalnia to wczytywanie. Przy małych stronach to nie szkodzi ale gdy mamy strony, podstrony z duzą ilością elementów i dużą ilością zastosować niewidocznych elementów może spowolnić wczytywanie całej podstrony.

Innym minusem jest koniecznośc podwójnej edycji elementu tekstowego z obramowaniem jeśli przyjdzie nam nanieść poprawki jakieś oraz większa ilość elementów na warstwach.

Poniżej jest przykład tego o co mi chodzi. Mamy 3 różne kolumny z cenami. Ta pośrodku PRO ma element tekstowy który ma włączone obramownie tylo góra i dół, lewa i prawa strona obramowania jest wyłączona bowiem przystaje, styka się, przylega z kolumna Basic oraz Enterprice. I w tym przypadku jest okej. Problem polega na tym, że w widoku mobilnym na telefony trzeba zmienić ułożenie cennika. Zazwyczaj robi sie to że się je "pionuje" czyli stosuje jedem pod drugim.Image 291Gdy tak zrobię to wtedy widać, że cennik PRO nie ma bocznych obramowań. Wygląda to wtedy tak jak screen niżej. Widać dokładnie że cennik Pro nie ma bocznych obramowań a cennik powyzej Pro widać że ma.


Image 292

+1

Czekam na tą opcję z niecierpliwością :)

W trakcie analizy