+10
Ukończony

Sklep internetowy - produkty w sklepie oddzielone od artykułow, moduł sklep 🔴🛒

Anonim 2 lat temu w Kreator Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 12 miesięcy temu 3

Obecnie w sklepie webwave wprowadza się produktu tak jak artykuły w blogu, wykorzystuje się do tego cały system, moduł artykułów.

Moje zalecenie jest takie aby absolutnie rozdzielić artykuły do produktów na sklepie.

Moje propozycje:

A) Na środkowej belce, środkowym menu gdzie są do wyboru Podstrony, Artykułu oraz szablon podstrony to powinny być także "Produkty".

Kategoria produkty powinna się pojawić tylko wtedy gdy sklep zostanie włączony, skonfigurowany. Gdy nie jest włączony to ta kategoria się nie pojawia w tym środkowym menu w kreatorze.

Image 288

B) Tak jak na górnej belcew górnym menu w kreatorze jest dział "Artykuły" z pozycji kórego mozemy dodać nowy artykuł, edytować te artykuły itd. tak samo w dziale "Sklep" powinny pojawić się takie funkcje jak :

Image 289

- dodaj nowy produkt,

- dodaj wariant / kategorie produktu

- zarządzań produktami i wyświetlać się taka lista produktów jak w przypadku artykułów z tymże funkcjonalnościa dopasowana do zarządzania produktami, do sklepu. Z tej pozycji mozna by było zmieniać tez ceny produktów, kategorię, opisy meta, miniaturki itd. itp.

- wzór / szablon produktu

Image 290

Ogólnie jestem za totalnym rozdzieleniem artykułów od produktów, dzięki temu mamy porządek. Bo jeśli mamy sklep z blogiem to się to potem wszystko miesza razem i staje się problematyczne w zarządzaniu.

Dodatkowo dla nowego użytkownika webwave który dopiero co poznaje kreator może być to dodatkowo mylące takie pomieszanie artykułów z produktami.