+335
Ukończony

Dodawanie własnych czcionek, nie tylko Google Fonts

Anonim 8 lat temu zaktualizowano 2 miesięcy temu 20 1 powielony

Google Fonts mają spory wybór, jednak jest mnóstwo czcionek w innych serwisach, niektórzy mają/ tworzą własne czcionki i byłoby bardzo wskazane móc je wykorzystać.

Duplikaty 1
Ukończony

Miło mi poinformować, że ta funkcja została już wdrożona :)

A co z wgrywaniem fontów z innych serwisów? Np. adobe fonts?

+2

Wnosze o wgranie na stałe do kreatora nowoczesnych, najpopularniejszych webowych czcionek używanych na całym świecie przy projektowaniu stron www typu: Titillium, Open Sans, Oswald, Lato, Roboto, Montserrat, Poppins, Source Sans Pro, Helvetica, BEBAS NEUE, Josefin Sans. Wtedy zamknie nam się problem z czcionkami, przynajmniej na jakiś czas. 

A nie obawiacie się, że Wasze niestandardowe czcionki, które zaimportujecie do kreatora nie będą się wyświetlać we wszystkich innych przeglądarkach poza waszą osobistą? Czy w dzisiejszych czasach jest to jakoś rozwiązane na świecie? Kiedyś było tak, że dziwna czcionka, żeby się wyświetlać prawidłowo musiała być zainstalowana na komputerze osoby, która otwierała daną stronę, więc weźcie pod uwagę to, że 99% ludzi na świecie nie będzie miało Waszych czcionek zainstalowanych na swoich komputerach. No chyba, że w dzisiejszych czasach już to nie jest problemem. Pozdrawiam!

+1

Zbieracie głosy? nie wystarczy że już jest ich tu sporo? Wasza konkurencja ma tą opcję i to w różnych formatach. To wysypuje sens korzystania z Waszego edytora, skoro w narzędziu macie kilkanaście fontów, a ściąganie z Google Fonts jest bez sensu, nie ma polskich znaków dla danej czcionki. Edytor stron - polski edytor stron i nie ma tej opcji... serio?

Cały czas zbieramy głosy na tę funkcjonalność

W programie Adobe Muse bylo takie rozwiązanie, że dodawało się fonty webowe z trzema różnymi rozszerzeniami: woff, eot, svg i te trzy rozszerzenia jednego fontu powodowały że font wyswietlał się prawdidłowo na WSZYSTKICH PRZEGLĄDARKACH URZĄDZENIACH. Błagam, zróbcie taką funkcję, bo inaczej jest ogromny problem.

Druga obszerna baza po Google Fonts to Adobe Typekit - wielu twórców ma tam subskrypcję i fajnie byłoby móc dodawać czcionki również stamtąd. 

+3

Ja tak samo uważam jak reszta że bardzo bardzo jest potrzebne dodanie możliwości dodawania własnych czcionek. Problem pojawia się przy wyświetlaniu na innych przeglądarkach.

+3

Cześć. 

Jestem zdecydowanie za możliwością oddawania fontów z pliku. Stron z fontami jest pewnie kilkaset. Zamiast integrować WW ze wszystkimi, użytkownik może ściągnąć font i dodać z pliku. 

A po pierwsze ;) to od dawna pracuję z zestawem fontów i chętnie niektórych bym użył, zamiast przetrząsać czy Google albo ktoś ma coś podobnego do tego co lubię.

Czy dobrze zrozumiałam, że na razie to jest niemożliwe i że pracujecie nad tym?

obecnie zbieramy głosy na tę funkcjonalność

Witajcie! Ja chciałabym dodać czcionkę KB Reindeer Games. Jak mam to zrobić? Pozdrawiam!

+5

Czy nie można dodać możliwości załadowania fontu z pliku?

+4

Oczywiście, że można. Zbierajmy głosy i będziemy nad tym pracować

W trakcie analizy

Czy mógłbyś napisać, z jakich serwisów innych niż google fonts chciałbyś np importować te czcionki?

+2

Nie zakładałem tematu ale np z http://www.dafont.com/ . Spotkałem się też z tym, że bardzo często niektóre przeglądarki typu np mozilla lub te mobilne np safari nie czytają google fonts ze stron stworzonych w WebWave.

Czy to chodzi o polskie znaki, czy o wszystkie litery?

Czy mógłbyś podać przykład takiej strony, na której czcionka nie jest wczytywana przez przeglądarkę?