+286
Planned

Więcej galerii do wyboru

Anonim 2 years temu • zaktualizowano 1 month temu 25

Witam, zajmuję się zdjęciami i chętnie widziałbym więcej szablonów do ładowania galerii. Obecne nie spełniają oczekiwań estetycznych - nie mam wpływu na ich wygląd oprócz zmiany paska miniaturek. Jest to podstawa do funkcjonowania strony.

Under review

Zostawiam temat otwarty do głosowanie. Proszę podesłać też pomysły, jak mogłyby te dodatkowe galerie wyglądać.

Ja proszę o galerę podobna do tej... chodzi o zdjęcia, które będą obok siebie i przesuwane suwakiem na dole (zmieńcie tylko suwak na ładniejszy :D ).

http://marekpodolczynski.com/galeria.php

lightbox - po najechaniu na zdjęcie niech będzie podświetlone jak w tej galerii:

http://www.sweetmemory.pl/fotografiaslubna/


Dziękujemy za liczne sugestie. :)

Zdecydowanie ta ostatnia galeria najlepiej wygląda. Działa nierzucający się w oczy suwak i klikając na zdjęcie można je przewijać w lewo lub w prawo :)

Ładny przykład. Jego też weźmiemy pod uwagę.

Obecnie bez względu czy to jest lightbox czy galeria zdjęcia wyświetlane są na czarnym jednakowym tle. Przydała by się możliwość zmiany koloru tła i możliwość regulacji jego przezroczystości

Taki efekt można już swobodnie uzyskać. Wystarczy, że nadasz swojej galerii kolor tła. Przeźroczystość tego tła również możesz zmieniać.

Jak? Przecież chodzi o tło czarne już wyświetlanego zdjęcia w galerii, ono bez względu na jakąkolwiek zmianę zawsze jest czarne i jednolite. Jakaś podpowiedź?

Zdjęcia w galeriialbo lightboxie wyświetlane są na tle takim, jak ma sam element. Po powiększeniu tego zdjęcia do wersji pełnoekranowej wtedy dopiero kolor tła robi się czarny. Czy o to chodzi i czy to ten czarny kolor chcecie zmieniać?

Dokładnie o to chodzi :)

+1

Super, gdyby można było zmienić na biały i nadać stopień przezroczystości w trybie pełnoekranowym

ogólnie przydało by się bardziej rozbudowanego systemu galerii np tworzenie pod-galerii w galeriach. np wchodząc do podstrony PODRÓŻE aby były podstrony poszczególnych PAŃSTW  jako galerie ze zdjęciami.

Ogólnie rozbudowa galerii pod podróżników była by mile widziana a to właśnie tacy ludzie bardzo często tworzą strony www pokazując swoje podróże i zdjęcia z nich.

A czy mógłbyś pokazać jakiś przykład takiego rozwiązania o którym mówisz?

Tutaj jest chyba najlepiej pokazane co miałem na myśli:)

http://www.naszcalyswiat.pl/galeria-zdjec/

Generalnie często ktoś myśli o założeniu takiej prostej własnej strony www z rozbudowaną opcją galerii foto do zamieszczania zdjęć z własnych wypraw (wycieczek) z krótkim opisem ....taka strona bardziej fotograficzna niż blogowa. Dużo jest stron (szablonów)  typowo blogowych z "drobną" galerią zdjęć a ja mam na myśli coś odwrotnego  ....stroną z rozbudowaną galerią zdjęć z "drobnym" blogiem:) Niewiele osób ma zdolności i czas na pisanie typowego bloga z podroży....ale sporo osób chciało by mieć swoją stronę ze zdjęciami z własnych wypraw.

Takie coś, jak piszesz możesz śmiało stworzyć już w tym momencie. Wystarczy, że we wzorze artykułów dodasz galerię zdjęć. Jeśli chcesz możesz nawet nie pisać w artykule żadnego tekstu a jedynie wstawiać zdjęcia.

Tutaj przeczytasz o tym, jak umieścić galerie we wzorze artykułu:

https://webwavecms.com/Help/Artykul_z_galeria_zdjec

Aha dzięki za podpowiedź. Będę próbował choć artykuły to element który najtrudniej jest mi rozpracować i nad nimi zapanować. Jak widać potencjał w nich duży ale mam problem jego wykorzystaniem:)

Temat artykułów jest bardzo potężny. Mamy go wpisanego na liście rzeczy do zrobienia i chcemy ułatwić korzystanie z artykułów, ale to zupełnie osobny temat.

Ja lubię coś w rodzaju Waszego obecnego Lightboxa, ale z możliwością większego "chaosu" - żeby dało się lekko zaburzyć wojskowy reżim "od linijki" (cztery kwadraty na dwa rzędy i równiutko na baczność) :)

Coś np. jak tutaj: https://tomekwosik.wixsite.com/foto/francja

A poza tym, jak pisał ktoś przede mną - możliwość zmiany koloru tła podczas wyświetlania zdjęcia na pełnym ekranie (to znaczy przez twórcę strony, nie przez "oglądacza").

Gdyby jeszcze była możliwość "plusowania" zdjęć - np. serduszka jak na powyższym przykładzie... ;)

A tutaj porównanie z Waszym "wojskowym" Lightboxem :)

http://hk3h6c.webwavecms.com/francja

OK. Fajny pomysł. Zanotowane :)

Proponuje dodanie opcji Albumów a także takiego fajnego slajdera.Przykład :  http://www.dawnotemuwkrakowie.pl/krolewskie-wolne-miasto-sanok/