+351
Planowane

Więcej galerii do wyboru

Anonim 3 lat temu • Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 4 miesięcy temu 28

Witam, zajmuję się zdjęciami i chętnie widziałbym więcej szablonów do ładowania galerii. Obecne nie spełniają oczekiwań estetycznych - nie mam wpływu na ich wygląd oprócz zmiany paska miniaturek. Jest to podstawa do funkcjonowania strony.

W trakcie analizy

Zostawiam temat otwarty do głosowanie. Proszę podesłać też pomysły, jak mogłyby te dodatkowe galerie wyglądać.

+1

Ja proszę o galerę podobna do tej... chodzi o zdjęcia, które będą obok siebie i przesuwane suwakiem na dole (zmieńcie tylko suwak na ładniejszy :D ).

http://marekpodolczynski.com/galeria.php

lightbox - po najechaniu na zdjęcie niech będzie podświetlone jak w tej galerii:

http://www.sweetmemory.pl/fotografiaslubna/


Dziękujemy za liczne sugestie. :)

Zdecydowanie ta ostatnia galeria najlepiej wygląda. Działa nierzucający się w oczy suwak i klikając na zdjęcie można je przewijać w lewo lub w prawo :)

Ładny przykład. Jego też weźmiemy pod uwagę.

+1

Obecnie bez względu czy to jest lightbox czy galeria zdjęcia wyświetlane są na czarnym jednakowym tle. Przydała by się możliwość zmiany koloru tła i możliwość regulacji jego przezroczystości

Taki efekt można już swobodnie uzyskać. Wystarczy, że nadasz swojej galerii kolor tła. Przeźroczystość tego tła również możesz zmieniać.

Jak? Przecież chodzi o tło czarne już wyświetlanego zdjęcia w galerii, ono bez względu na jakąkolwiek zmianę zawsze jest czarne i jednolite. Jakaś podpowiedź?

+1

Zdjęcia w galeriialbo lightboxie wyświetlane są na tle takim, jak ma sam element. Po powiększeniu tego zdjęcia do wersji pełnoekranowej wtedy dopiero kolor tła robi się czarny. Czy o to chodzi i czy to ten czarny kolor chcecie zmieniać?

Dokładnie o to chodzi :)

+1

Super, gdyby można było zmienić na biały i nadać stopień przezroczystości w trybie pełnoekranowym

ogólnie przydało by się bardziej rozbudowanego systemu galerii np tworzenie pod-galerii w galeriach. np wchodząc do podstrony PODRÓŻE aby były podstrony poszczególnych PAŃSTW  jako galerie ze zdjęciami.

Ogólnie rozbudowa galerii pod podróżników była by mile widziana a to właśnie tacy ludzie bardzo często tworzą strony www pokazując swoje podróże i zdjęcia z nich.

A czy mógłbyś pokazać jakiś przykład takiego rozwiązania o którym mówisz?

Tutaj jest chyba najlepiej pokazane co miałem na myśli:)

http://www.naszcalyswiat.pl/galeria-zdjec/

Generalnie często ktoś myśli o założeniu takiej prostej własnej strony www z rozbudowaną opcją galerii foto do zamieszczania zdjęć z własnych wypraw (wycieczek) z krótkim opisem ....taka strona bardziej fotograficzna niż blogowa. Dużo jest stron (szablonów)  typowo blogowych z "drobną" galerią zdjęć a ja mam na myśli coś odwrotnego  ....stroną z rozbudowaną galerią zdjęć z "drobnym" blogiem:) Niewiele osób ma zdolności i czas na pisanie typowego bloga z podroży....ale sporo osób chciało by mieć swoją stronę ze zdjęciami z własnych wypraw.

Takie coś, jak piszesz możesz śmiało stworzyć już w tym momencie. Wystarczy, że we wzorze artykułów dodasz galerię zdjęć. Jeśli chcesz możesz nawet nie pisać w artykule żadnego tekstu a jedynie wstawiać zdjęcia.

Tutaj przeczytasz o tym, jak umieścić galerie we wzorze artykułu:

https://webwavecms.com/Help/Artykul_z_galeria_zdjec

Aha dzięki za podpowiedź. Będę próbował choć artykuły to element który najtrudniej jest mi rozpracować i nad nimi zapanować. Jak widać potencjał w nich duży ale mam problem jego wykorzystaniem:)

Temat artykułów jest bardzo potężny. Mamy go wpisanego na liście rzeczy do zrobienia i chcemy ułatwić korzystanie z artykułów, ale to zupełnie osobny temat.

Ja lubię coś w rodzaju Waszego obecnego Lightboxa, ale z możliwością większego "chaosu" - żeby dało się lekko zaburzyć wojskowy reżim "od linijki" (cztery kwadraty na dwa rzędy i równiutko na baczność) :)

Coś np. jak tutaj: https://tomekwosik.wixsite.com/foto/francja

A poza tym, jak pisał ktoś przede mną - możliwość zmiany koloru tła podczas wyświetlania zdjęcia na pełnym ekranie (to znaczy przez twórcę strony, nie przez "oglądacza").

Gdyby jeszcze była możliwość "plusowania" zdjęć - np. serduszka jak na powyższym przykładzie... ;)

A tutaj porównanie z Waszym "wojskowym" Lightboxem :)

http://hk3h6c.webwavecms.com/francja

OK. Fajny pomysł. Zanotowane :)

+1

Proponuje dodanie opcji Albumów a także takiego fajnego slajdera.Przykład :  http://www.dawnotemuwkrakowie.pl/krolewskie-wolne-miasto-sanok/

Przede wszystkim dużo dałoby rozbudowanie możliwości obecnego lightboxa, tak aby miniatury mogły być różnych wielkości, np.:

https://amazon.format.com/homepage-gallery

Do tego więcej opcji animacji, kiedy najedzie się na miniaturę (obecnie jest tylko zbliżenie zdjęcia), np. przyciemnienie lub rozjaśnienie zdjęcia (tak jak w przykładzie podanym wyżej).


Ponadto możliwość zmiany koloru i przezroczystości tła, na którym wyświetlane jest zdjęcie w trybie pełnoekranowym, tak jak pisali poprzednicy.


I tak jak kilka podanych wyżej przykładów galeria z suwakiem na dole:

https://www.agataserge.com/freckles


Na wszystkie te zmiany czekam już od wielu miesięcy i już kilka razy o nich pisałam, zarówno podczas szkoleń, na forum na fb, jak i zamieściłam te pomysły tutaj. Jaka jest szansa, że zostaną one wprowadzone? I kiedy? Gdy strona stanowi głównie prezentację portfolio to są kluczowe kwestie.

Sprawdziłam właśnie jak działa lightbox na tej stronie, którą podałam wyżej jako przykład: https://amazon.format.com/homepage-gallery,

nie ustawia się tam wymiarów miniatur indywidualnie, tylko wybiera ilość kolumn, szerokość odstępów między zdjęciami, wielkość miniatury (mała, średnia, duża) a następnie wgrywa zdjęcia i program wszystko sam ustawia, ustawiając stałą szerokość zdjęć, a wysokość dopasowuje się automatycznie. Utworzenie ciekawej galerii zajęło dzięki temu 3 minuty!

To są fajne pomysły, będziemy rozwijać lightboxa i weźmiemy pod uwagę te wszystkie sugestie! DziękI!