+910
Ukończony

Więcej galerii do wyboru

Anonim 8 lat temu Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 3 lat temu 45 1 powielony

Witam, zajmuję się zdjęciami i chętnie widziałbym więcej szablonów do ładowania galerii. Obecne nie spełniają oczekiwań estetycznych - nie mam wpływu na ich wygląd oprócz zmiany paska miniaturek. Jest to podstawa do funkcjonowania strony.

Duplikaty 1
Ukończony

W styczniu dodaliśmy nowy układ: https://webwavecms.com/30-stycznia-2020

W tej chwili pracujemy nad kolejnym układem mozaiki.

Masonry w poziomie poproszę.

https://agnieszkalukowicz.wixsite.com/mojawitryna/portfolio i przykład. Jest dla mnie idealnie (prawie, bo z czarnym tłem zdjęcia lepiej się prezentują). Duże przyciski nawigacyjne na fullscreen, miło się ogląda. na telefonie komórkowym jest tylko przycisk zamknij. I dobrze, bo na telefonie jest niepotrzebne wyjście z fullscren, bo miniaturka jest i tak na  cały ekran telefonu. ark.lukowicz@gmail.com

po otwarciu zdjęcia na fullscreen mógłby być widoczy w narożniku przycisk zamknij i zejście z fullscreen. Nie na belce półprzeswitujacej, bo po co ma zakrywac zdjecie na calej dlugosci. nazwa zdjęcia na dole całkowicie jest zbędna we wszystkich galeriach, no chyba ze ma to wpływ na pozycjonowanie. Obecny sposób otwierania zdjeć jest praktyczny tylko na większych ekranach, tam niekoniecznie chcemy od razu fullscreen. Dlatego powinny być dwa sposoby:1) tak jak jest teraz (bez nazwy zdjecia, 2) dla telefonów - zdjęcie od razu na fullscreen i tylko przycisk zamknij. Dodam jeszcze ze jest spora grupa uzytkowników dla których galeria, sposób wyswietlania zdjęcia jest najważniejszy. ark.lukowicz@gmail.com

Nie tylko u Was, ale tez na szablonach płatnych wordpresa, brakuje mi jednej opcji odnośnie wyświetlania zdjęcia po kliknięciu w miniaturkę. Chciałbym aby po kliknięciu w miniaturke, pokazało się zdjęcie na fullsreen (bez zadnych pasków). Ten sposób wyświetlania jest szczególnie istotny przy przeglądaniu fotografii na telefonach komórkowych. Odwiedzający stronę przy wykorzystaniu telefonu, klika na interesującą miniaturkę i ma fullscren. Jeśli zdjecie poziome obraca telefon, i ma fotografię w pełnej okzałaości, bez zbędnych pasków. Sam sposób przedstawienia miniatur jest dla mnie mniej istotny. Brak takiego ustawienia jest jedynym elementem który blokuje mnie przed wybraniem waszego hostingu ark.lukowicz@gmail.com

Skorzystaj z siatki obrazów albo galerii. Jak klikniesz w zdjęcie to zdjęcie otwiera się na full screen i działa tak jak to opisujesz nawet na stronie mobilnej.

Ile zdjęć maksymalnie można dodać do lightboxa? Ja dodałam 12 i podczas przeglądania zdjęć na podglądzie galeria się zawiesza. Czy jest możliwe usunięcie opisu zdjęcia, które pojawia się na dole na czarnym tle?

+1

Pomysł zupełnie NIEPRZYDATNY. Lepiej zajmijcie się bardziej funkcjonalnymi i potrzebnymi modyfikacjami, a nie galeryjkami dla dzieci.

Dla niektórych galeryjki dla dzieci, a w przypadku fotografów lub grafików najważniejsza rzecz na stronie. Dopracowanie galerii jak najbardziej jest dobrym pomysłem.

Co masz konkretnie na myśli? Co potrzebujesz?

Czy coś wiadomo w sprawie daty wprowadzenia nowych galerii? Np typu mansony?

więcej o datach planowanych funkcji przeczytasz tu: https://webwavecms.com/planowane-funkcje

łączę podobne wątki

+1

Dziękujemy za inspirację :) Myślę, że w przyszłym kwartale będziemy zabierać się za nowe kompozycje galerii i lightboxa

+1

Myślę że dobrym pomysłem, jest zrobienie klasycznej responsywnej galerii "masonry gallery". Przykład: https://www.emilbilinski.com 

Przede wszystkim dużo dałoby rozbudowanie możliwości obecnego lightboxa, tak aby miniatury mogły być różnych wielkości, np.:

https://amazon.format.com/homepage-gallery

Do tego więcej opcji animacji, kiedy najedzie się na miniaturę (obecnie jest tylko zbliżenie zdjęcia), np. przyciemnienie lub rozjaśnienie zdjęcia (tak jak w przykładzie podanym wyżej).


Ponadto możliwość zmiany koloru i przezroczystości tła, na którym wyświetlane jest zdjęcie w trybie pełnoekranowym, tak jak pisali poprzednicy.


I tak jak kilka podanych wyżej przykładów galeria z suwakiem na dole:

https://www.agataserge.com/freckles


Na wszystkie te zmiany czekam już od wielu miesięcy i już kilka razy o nich pisałam, zarówno podczas szkoleń, na forum na fb, jak i zamieściłam te pomysły tutaj. Jaka jest szansa, że zostaną one wprowadzone? I kiedy? Gdy strona stanowi głównie prezentację portfolio to są kluczowe kwestie.

To są fajne pomysły, będziemy rozwijać lightboxa i weźmiemy pod uwagę te wszystkie sugestie! DziękI!

+1

Sprawdziłam właśnie jak działa lightbox na tej stronie, którą podałam wyżej jako przykład: https://amazon.format.com/homepage-gallery,

nie ustawia się tam wymiarów miniatur indywidualnie, tylko wybiera ilość kolumn, szerokość odstępów między zdjęciami, wielkość miniatury (mała, średnia, duża) a następnie wgrywa zdjęcia i program wszystko sam ustawia, ustawiając stałą szerokość zdjęć, a wysokość dopasowuje się automatycznie. Utworzenie ciekawej galerii zajęło dzięki temu 3 minuty!

+2

Proponuje dodanie opcji Albumów a także takiego fajnego slajdera.Przykład :  http://www.dawnotemuwkrakowie.pl/krolewskie-wolne-miasto-sanok/

OK. Fajny pomysł. Zanotowane :)

Ja lubię coś w rodzaju Waszego obecnego Lightboxa, ale z możliwością większego "chaosu" - żeby dało się lekko zaburzyć wojskowy reżim "od linijki" (cztery kwadraty na dwa rzędy i równiutko na baczność) :)

Coś np. jak tutaj: https://tomekwosik.wixsite.com/foto/francja

A poza tym, jak pisał ktoś przede mną - możliwość zmiany koloru tła podczas wyświetlania zdjęcia na pełnym ekranie (to znaczy przez twórcę strony, nie przez "oglądacza").

Gdyby jeszcze była możliwość "plusowania" zdjęć - np. serduszka jak na powyższym przykładzie... ;)

A tutaj porównanie z Waszym "wojskowym" Lightboxem :)

http://hk3h6c.webwavecms.com/francja

+1

ogólnie przydało by się bardziej rozbudowanego systemu galerii np tworzenie pod-galerii w galeriach. np wchodząc do podstrony PODRÓŻE aby były podstrony poszczególnych PAŃSTW  jako galerie ze zdjęciami.

Ogólnie rozbudowa galerii pod podróżników była by mile widziana a to właśnie tacy ludzie bardzo często tworzą strony www pokazując swoje podróże i zdjęcia z nich.

A czy mógłbyś pokazać jakiś przykład takiego rozwiązania o którym mówisz?

+2

Tutaj jest chyba najlepiej pokazane co miałem na myśli:)

http://www.naszcalyswiat.pl/galeria-zdjec/

Generalnie często ktoś myśli o założeniu takiej prostej własnej strony www z rozbudowaną opcją galerii foto do zamieszczania zdjęć z własnych wypraw (wycieczek) z krótkim opisem ....taka strona bardziej fotograficzna niż blogowa. Dużo jest stron (szablonów)  typowo blogowych z "drobną" galerią zdjęć a ja mam na myśli coś odwrotnego  ....stroną z rozbudowaną galerią zdjęć z "drobnym" blogiem:) Niewiele osób ma zdolności i czas na pisanie typowego bloga z podroży....ale sporo osób chciało by mieć swoją stronę ze zdjęciami z własnych wypraw.

Takie coś, jak piszesz możesz śmiało stworzyć już w tym momencie. Wystarczy, że we wzorze artykułów dodasz galerię zdjęć. Jeśli chcesz możesz nawet nie pisać w artykule żadnego tekstu a jedynie wstawiać zdjęcia.

Tutaj przeczytasz o tym, jak umieścić galerie we wzorze artykułu:

https://webwavecms.com/Help/Artykul_z_galeria_zdjec

Aha dzięki za podpowiedź. Będę próbował choć artykuły to element który najtrudniej jest mi rozpracować i nad nimi zapanować. Jak widać potencjał w nich duży ale mam problem jego wykorzystaniem:)

Temat artykułów jest bardzo potężny. Mamy go wpisanego na liście rzeczy do zrobienia i chcemy ułatwić korzystanie z artykułów, ale to zupełnie osobny temat.

+2

Obecnie bez względu czy to jest lightbox czy galeria zdjęcia wyświetlane są na czarnym jednakowym tle. Przydała by się możliwość zmiany koloru tła i możliwość regulacji jego przezroczystości

-1

Taki efekt można już swobodnie uzyskać. Wystarczy, że nadasz swojej galerii kolor tła. Przeźroczystość tego tła również możesz zmieniać.

Jak? Przecież chodzi o tło czarne już wyświetlanego zdjęcia w galerii, ono bez względu na jakąkolwiek zmianę zawsze jest czarne i jednolite. Jakaś podpowiedź?

+2

Zdjęcia w galeriialbo lightboxie wyświetlane są na tle takim, jak ma sam element. Po powiększeniu tego zdjęcia do wersji pełnoekranowej wtedy dopiero kolor tła robi się czarny. Czy o to chodzi i czy to ten czarny kolor chcecie zmieniać?

+1

czy jest już opcja zmiany tego tła ? na biały wlaśnie ?

+2

Super, gdyby można było zmienić na biały i nadać stopień przezroczystości w trybie pełnoekranowym

+1

Dokładnie o to chodzi :)

Ładny przykład. Jego też weźmiemy pod uwagę.

Zdecydowanie ta ostatnia galeria najlepiej wygląda. Działa nierzucający się w oczy suwak i klikając na zdjęcie można je przewijać w lewo lub w prawo :)

Dziękujemy za liczne sugestie. :)

lightbox - po najechaniu na zdjęcie niech będzie podświetlone jak w tej galerii:

http://www.sweetmemory.pl/fotografiaslubna/


+1

Ja proszę o galerę podobna do tej... chodzi o zdjęcia, które będą obok siebie i przesuwane suwakiem na dole (zmieńcie tylko suwak na ładniejszy :D ).

http://marekpodolczynski.com/galeria.php

+1
W trakcie analizy

Zostawiam temat otwarty do głosowanie. Proszę podesłać też pomysły, jak mogłyby te dodatkowe galerie wyglądać.