+40
W trakcie analizy

Dodanie nowych funkcjonalności poczty e-mail

Anonim 11 miesięcy temu w Panel webmastera Ostatnio zmodyfikowane przez WebWave 11 miesięcy temu 1

Cześć,

naszej kochanej poczcie w webwavecms brakuje kilku ficzerów, które znacząca podniosłyby jej funkcjonalność. Już kilka razy nosiłem się z zamiarem migracji poczty do WW, ale brak poniższych rozwiązań skutecznie mnie od tego odwiodło..

Brak aliasów - nie ma aliasów, więc każde głupie przekierowanie poczty trzeba tworzyć na zasadzie utworzenia skrzynki, przydzielenia jej pojemności (a musi mieć co najmniej 1GB) i ustawienie przekierowania. Kilka aliasów, to już kilka skrzynek, a kilka skrzynek to już brak czytelności panelu i brak cennych gigabajtów.

Panel nie wyświetla ile % skrzynki jest zajęte - trzeba się logować na każdą skrzynkę z osobna i sprawdzać zajętość poczty poprzez roudcube. W sytuacji kiedy dystrybuuje e-maile pomiędzy ludzi - jeśli sobie nie zapiszę ich hasła do poczty - to muszę dodatkowo prosić o dostęp. To w ilu % skrzynka jest zapchana powinno być widoczne w panelu dla każdego administratora strony. Ułatwiłoby to zarządzanie skrzynkami.

Brak wiadomości zbiorczej - brakuje ficzera, który pozwoliłby wysłac wiadomość do wszystkich adresów w domenie. Np. piszę sobie e-mail na adres "whisper@webwavecms.com" i każda skrzynka w @webwavecms.com dostaje e-mail. Tu znowu - można sobie zrobić taką skrzynkę i ręcznie dodać przekierowanie ale to znów pół-środek. Ponadto takie rozwiązanie nie gwarantuje, że korzystać będą z niej konkretne osoby. Powinno to wyglądać tak, że umieszczam na white-liście konkretne adresy, i jeśli napiszą one na whisper@webwavecms.com to wiadomość przechodzi. Z innych adresów odbija.

W trakcie analizy

To są wszystko dobre pomysły. Takie funkcje zdecydowanie się przydadzą. Głosujmy.